Naujienų srautas

Muzika2019.07.31 11:09

LRT.lt studijoje Alina Orlova – ir apie būsimą koncertą, ir apie serialą „Černobylis“

LRT.lt 2019.07.31 11:09

Trečiadienio rytą portalo LRT.lt studijoje viešėjo dainininkė Alina Orlova. Viena ryškiausių Lietuvos atlikėjų jau dešimtmetį džiugina savo gerbėjus jausmingomis, trapumo ir subtilumo kupinomis dainomis. Rugpjūčio 7 dieną Trakų pilyje ji surengs koncertą, apie kurį šį rytą papasakojo LRT.lt žiūrovams ir skaitytojams.

Rugpjūčio 7 d. Trakų pilies sienos apsigaubs trapia melancholija. Tą vakarą pilies kieme skambės unikalus Alinos Orlovos balsas ir muzika, nukelianti į Mėnulį, į paskutinio mamuto pasaulį ar į stebuklingą akimirką, kai brėkšta aušra.

Pokalbis su Alina Orlova:

Ramūnas Zilnys kalbina. Alina Orlova: dažnai man būna kuklu, o kalbėtis norisi apie prasmingus dalykus

Tikriausiai niekas neprieštarautų, kad klausantis A.Orlovos gali išgirsti ne vieną istoriją ar mitą, kuris dar neparašytas. Jos koncertuose klausytojus prikausto kaskart savita, lyriška, teatrališka, intrigą išlaikanti atmosfera, muzika ir unikalus, šiek tiek nuo žemės pakeliantis balso tembras, rašoma pranešime spaudai.

2008 m. talentingoji kūrėja išleido debiutinį studijinį albumą „Laukinis šuo dingo“, kuriame skambėjo ir vieni populiariausių jos kūrinių: „Mėnulis“, „Lijo“ ar „Vaiduokliai“. Klausytojų dėmesį iškart prikaustė išskirtinė Alinos dainavimo maniera, tobulai deranti su gyvų instrumentų skambesiu, dainų lyrika ir jomis perduodamos emocijos.

Išlaikydama šiuos pagrindinius savo kūrybos akcentus atlikėja išleido dar tris studijoje įrašytus albumus. 2010 m. pasirodė albumas su švelniu elektroninės muzikos prisilietimu „Mutabor“, į gilesnius muzikinius eksperimentus kūrėja pasinėrė 2015 m. albume „88“ ir iš dalies prie ištakų ir gyvo skambesio grįžo pernai, išleidusi naujausią savo albumą „Daybreak“.

„Bus jaukus ir ypatingas vakaras. Dabar man svarbus metas – vasarą išleistas naujas albumas „Daybreak“, tik ką pasirodė ir pirmojo albumo „Laukinis šuo dingo“ vinilinė plokštelė.

Tai lyg savotiškas vieno daugiau nei dešimtmetį trunkančios mano muzikinės karjeros etapo apibendrinimas, po jo prasidės naujas.

Koncerte atliksiu senus ir naujus bei dar niekur negirdėtus kūrinius, akomponuojant styginių kvintetui. Gal ir simboliška, kad toks retrospektyvinis koncertas vyks šimtmečius menančioje Trakų pilyje, bet tokiam koncertui tinkamesnės erdvės tikriausiai ir nesugalvočiau“, - apie būsimąjį koncertą sako atlikėja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi