Naujienų srautas

Muzika2019.05.15 00:20

Žurnalistai po pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio klausimais užvertė islandus

Pasibaigus pirmajam tarptautinio dainų konkurso „Eurovizija“ pusfinaliui, paaiškėjo, kad į šeštadienio finalą pateko Graikija, Baltarusija, Serbija, Kipras, Estija, Čekija, Australija, Islandija, San Marinas ir Slovėnija. Po renginio žurnalistai klausimais užvertė Islandijos skandalistus, grupę „Hatari“ ir scenos veteraną Serhatą, atstovaujantį San Marinui.

Spaudos konferencijoje dalyvavo visi dešimt finalininkų. Jie traukė burtus, kurioje finalo dalyje pasirodys ir atsakinėjo į žurnalistų klausimus. 

Visi dešimt finalininkų, įdomiausi jų pasisakymai ir burtų traukimas:

Graikija. Katerine Duska – „Better Love“

„Eurovizija 2019“. Graikija. Katerine Duska – „Better Love“

Graikijos atstovė Katerina Duska sakėsi esanti labai laiminga ir dėkojo už palaikymą. Nors dar neaišku, kaip jai seksis finale, ji patikino, kad, jei reikės, Atėnai yra pasiruošę kitąmet surengti „Euroviziją“. Katerine teigė, kad kiekvienas dalyvis kasmet į konkursą atnešą savitą stilių ir žinutę. 

Dainininkė siuntė linkėjimus pirmą kartą „Euroviziją“ stebėjusiems kanadiečiams – ten gyvena ir jos tėvai, tad galėjo tiesiogiai stebėti dukros pasirodymą. Atlikėja sveikino kanadiečius tam tikra prasme prisijungusius prie eurovizinio pasaulio. Ji pasirodys pirmojoje finalo dalyje. 

Baltarusija. Zena – „Like it"

„Eurovizija 2019“. Baltarusija. Zena – „Like it“

Baltarusijos atstovė Zena dėkojo visiems ją palaikiusiems, o po burtų traukimo paaiškėjo, kad ji pasirodys antrojoje finalo dalyje.

Serbija. Božović – „Kruna“

„Eurovizija 2019“. Serbija. Božović – „Kruna“

Serbijos atstovė Nevena Božovič taip pat pasirodys antrojoje finalo dalyje. Ji prisipažino, kad „Kruna“ – pirmoji jos pačios sukurta daina. Taigi atlikėjai šis pasirodymas visapusiškai svarbus. Ji taip pat džiaugiasi, kad konkurse dainavo gimtąja kalba, tačiau jos muzika prisibeldė į klausytojų širdis. 

Kipras. Tamta – „Replay“

„Eurovizija 2019“. Kipras. Tamta – „Replay“

Kipro atstovė Tamta džiaugėsi, patyrusi pačias laimingiausias gyvenimo akimirkas. Pirmojoje finalo dalyje pasirodysianti atlikėja, pareiškė, kad jai patiktų ant scenos lipti pirmu numeriu. Tamta kadaise iš Gruzijos atvyko į Kiprą ir čia tapo viena ryškiausių šalies muzikos žvaigždžių. Į susirinkusius ji prabilo šių metų „Eurovizijos“ šūkiu – išdrįskite svajoti. „Juk svajonės pildosi“.

„Tiesiog visada stengiuosi viską atlikti kiek įmanoma geriau“, – patikino atlikėja. Ji atskleidė, jog džiaugiasi, kad finale bus ir Graikijos atstovė, bet nusiminė, kad ten nebus Portugalijos bei Graikijos atstovų.

Estija. Victor Crone – „Storm“

„Eurovizija 2019“. Estija. Victor Crone – „Storm“

Estijos atstovas Victoras Crone‘as pasirodys antrojoje finalo dalyje. „Tai pirmas kartas, kai verkiau po pasirodymo. Tai svarbiausias man nutikęs dalykas. Dėkoju visiems balsavusiems, dėkoju už palaikymą ir labai laukiu finalo“, – sakė V. Crones‘as.

Nors vieni, užlipę į sceną jaudulį pamiršta, Estijos atstovas prisipažino, kad jam nutiko priešingai. Prieš tai buvęs gana ramus, pakilęs į sceną jis susijaudino.

Čekija. „Lake Malawi“ – „Friend of a friend“

„Eurovizija 2019“. Čekija. „Lake Malawi“ – „Friend of a friend“

Čekų grupei „Lake Malawi“ burtai lėmė pasirodyti pirmoje finalo dalyje. Paklausti, kelintoje vietoje norėtų atsidurti, vaikinai atsakė, kad jiems vieta visiškai nesvarbi, nes labiau už viską dabar norėtų daugiau vietos prie stalo. Mat visą spaudos konferciją trise sėdėjo ant dviejų kėdžių ir vos išsiteko. 

Australija. Kate Miller-Heidke – „Zero Gravity“

„Eurovizija 2019“. Australija. Kate Miller-Heidke – „Zero Gravity“

Iš tolimosios Australijos atvykusi Kate Miller-Heidke juokavo, kad po pasirodymo jaučiasi taip, tarsi iš tiesų sklandytų ore. „Iš viršaus turėjau galimybę pasimėgauti tikrai puikiu vaizdu – žiūrovai skleidė ypatingą energiją“, – sakė atlikėja, pasirodysianti antroje finalo dalyje.

Islandija. Hatari – „Hatrið mun sigra“

„Eurovizija 2019“. Islandija. Hatari – „Hatrið mun sigra“

Vieną ryškiausių bei įsimintiniausių pasirodymų pusfinalyje surengę islandai ir spaudos konferencijoje išliko kandūs, dėkojo šeimai, giminei ir net anūkams, kurių dar neturi.

Taip pat nestokodami sarkazmo padėkas siuntė didžiausioms ir žinomiausioms pasaulio korporacijoms. „Akivaizdu, kad kapitalizmas dar žingsniu priartėjo prie savo griūties“, – sakė Hatari, pasirodysiantys antroje finalo dalyje.

Islandijos atstovai sakėsi norėję kuo plačiau paskleisti savo žinią – žmonija turi suprasti, kad reikia būti vieningiems, reikia mylėti ir rasti būdą taikia sugyventi. Kitaip viršų ims neapykanta.

Paklaustas, kelintas norėtų lipti į sceną, grupės lyderis atšovė, kad jam šis klausimas per sunkus ir pasiteiravo, ar galėtų šiek tiek pamąstyti ir atsakyti kitą dieną. 

San Marinas. Serhat – „Say Na Na Na“

„Eurovizija 2019“. San Marinas. Serhat – „Say Na Na Na“

San Marino atstovas Serhatas džiaugėsi smagiu gyvenimu ir šia akimirka. Burtai lėmė, kad jis pasirodys pirmoje finalo dalyje. Paklaustas, ką patartų į finalą nepatekusiems dainininkams, jis skatino atlikėjus visada išlikti savimi, nes tik taip galima laimėti.

Kitas žurnalistas prašė Serhato, kuris iš tiesų yra iš Turkijos, sugrąžinti šią šalį į „Euroviziją“.

„Turkija yra viena nuostabiausių šalių, gaila, kad ji nebedalyvauja. Bet tikiuosi, kad vieną dieną ji dar čia pasirodys. Palaukime ir pamatysime. Esu turkas, tai iš dalies ji jau yra čia“, – sakė Serhatas. 

Serhatas taip pat teigė, kad daina „Say Na Na Na“ populiari kone visame pasaulyje – nuo Japonijos iki Lotynų Amerikos, o Slovakijos muzikos topuose kurį laiką net karaliavo.

Antrą kartą konkurse dalyvaujantis atlikėjas sako, kad po pirmojo karto jis gerokai patobulėjo, daug išmoko ir tie trys metai, praėję po jo pirmosios „Eurovizijos“ buvo skirti tam, kad ateitų iki šios dienos. „Tai rodo, kad nereikia pasiduoti. Galbūt mano misija dar nebuvo baigta“, – filosofiškai dėstė jis.

Slovėnija. Zala Kralj & Gašper Šantl – „Sebi“

„Eurovizija 2019“. Slovėnija. Zala Kralj & Gašper Šantl – „Sebi“

Abejingųjų slovėnų pora Zala ir Gašper pirmiausia pasiskundė, kad oro kondicionierius tiesiog žudo, tačiau jie džiaugėsi, kad jų kuriama muzika patiko klausytojams iš viso pasaulio. „Mes tai labai vertiname ir tai mums reiškia daugiau, nei buvimas „Eurovizijos“ finale“, – sakė jie.

Tiesa, paklausti, kelinti norėtų lipti į sceną, grubiai atsakė, kad tai nuobodus klausimas ir būtent tokie per interviu sukelia norą keliauti namo. Duetas pasirodys antrojoje finalo dalyje. 

Po pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio – kontroversiški Islandijos atstovo atsakymai

Kuri šalis kurią vietą užėmė, bus paskelbta tik po finalo šeštadienį.

LRT.lt primena, kad Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko su daina „Run With the Lions“ pasirodys antrajame pusfinalyje, vyksiančiame gegužės 16 dieną, taigi šiandien konkursą stebėjo kaip žiūrovas. Didysis konkurso finalas – gegužės 18-ąją.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi