Naujienų srautas

Muzika2019.04.12 19:23

Gimtadienį švenčiantis Jurgis Brūzga – apie „Euroviziją“, šeimą ir ekstremalų išbandymą

Ramūnas Zilnys 2019.04.12 19:23

Populiariam dainininkui Jurgiui Brūzgai 34-eri sukaks pirmadienį, tačiau savo gimtadienį jis pradeda švęsti pora dienų anksčiau.

Šeštadienį Vilniaus muzikiniame klube „Tamsta“ įvyks atlikėjo koncertas, kuriame jis ne tik priims bičiulių sveikinimus, bet ir atliks naujas savo dainų aranžuotes, į sceną pakviesdamas ir porą žinomų bičiulių.

Koncertui Jurgis ruošia ir neseniai pristatytą pavasarišką dainą „Tu“, kuri pirmą sykį skambėjo tiesioginėje portalo LRT.lt transliacijoje.

„Pavasaris – metas, kuris verčia judėti, šypsotis, dainuoti, nebegalvoti, tiesiog išvažiuoti į kelionę ir mėgautis geru oru. Jausmas, kuris užplūsta širdį, jis atsispindi ir šioje dainoje“, - pasakojo Jurgis.

Pavasarį rengti koncertą „Tamstoje“ jau tampa jo tradicija, tačiau šįmet atlikėjas nusprendė ją priderinti ir prie artėjančio gimtadienio.

„Pagalvojau - man tai šventė, kodėl nepadaryti jos ir kitiems. Bus tortas, kartu padainuos ir du bičiuliai – Vaidas Baumila ir Dainotas Varnas. Juokingiausia, kad visai netyčia supratau, jog jie pagal Zodiaką – irgi Avinai. Tai scenoje bus gera avinų banda“, - juokėsi J. Brūzga.

Koncerte jis žada atlikti ne tik atnaujintas savo kūrinių versijas, bet ir viename muzikiniame TV projekte įspūdingai sudainuotą Prince‘o dainą „The Most Beautiful Girl In The World“, kurią skirs svarbiausioms savo gyvenimo moterims – žmonai Akmėjai ir penkerių bei pusantrų metų dukterims.

„Ko norėčiau dovanų? Pirmiausia, čia bus koncertas, jis svarbiau už gimtadienį, jei žmonės ateis, tai jau gera dovana.

O jei juokaujant, šiuo metu su šeima įsirengiame kotedžą, tai praverstų plytelės ir cemento maišas“, - kalbėjo Jurgis.

Pastaruosius dvejus metus dainininkas sužibėjo „Eurovizijos“ atrankose. Abu sykius jis pateko į finalą, o pernai su daina „4Love“ užėmė antrąją vietą, surinkęs daugiausiai komisijos balų.

Šįmet su kūriniu „Ctrl Alt Delete“ jam sekėsi kiek prasčiau, bet Jurgis nenusiminė ir savo „eurovizinėje“ istorijoje taško dar nededa.

„Eurovizija“ man nėra tai, ką būtinai reikia laimėti. Atlikėjas netampa geresniu, jei laimi „Euroviziją“. Konkursas vyksta vieną kartą per metus, o dainas kurti, koncertuoti, tobulėti reikia visą gyvenimą.

To aš ir labiausiai noriu – kurti naujas dainas, nes man vis dar trūksta populiarių kūrinių. Turi sukurti trisdešimt ar net daugiau dainų, kad iš jų viena būtų gera. Nematau kito kelio.

Kitų metų atranka? Neturiu tikslo joje dalyvauti, nesu to užsibrėžęs. Bet aš jau daug sykiu pasimokiau, kad nereikia sakyti „ne“. Nenoriu eiti, jei neturėsiu dainos, kuri verta skambėti „Eurovizijoje“, - svarstė Jurgis.

Praėjus porai mėnesių po atrankos, jis prisipažino – šių metų savo „eurovizine“ daina nebuvo įsitikinęs šimtu procentų, gal dėl to ir nenusiminė, kai laimėjo Jurijus Veklenko.

„Daug kas sako, kad pernykštė mano daina buvo stipresnė. Su šių metų daina nutiko įdomiai. Kai turėjome pirmąją kūrinio versiją, dar lietuvių kalba, nėjo kalba apie „Euroviziją“. Tiesiog turėjo gerą motyvą ir kabino.

Padiskutavę su komanda nusprendėm, kad tai gali būti gera daina atrankai. Tada pradėjome versti ją į anglų kalbą, strigom eksperimentuodami ir ieškodami, nebeliko grūdo, paskui atrodė, kad vėl jį atradom, išvystėm. Bet tikrai – kažko šiek tiek trūko, kad tikėčiau, jog ji laimėtų Izraelyje.

Kita vertus, ši daina nerealiai skamba, atliekama gyvais instrumentais. Prisideda daug energijos. Tiek, kad man net gaila, jog „Eurovizijoje“ taip groti negalima“, - atviravo Jurgis.

Jo nuomone, šių metų Lietuvos atstovui Jurijui turėtų pasisekti, nes kiekvienam atlikėjui norisi rasti idealiai jam tinkančią dainą, o su kūriniu „Run With The Lions“ taip ir yra.

„Ar žiūrėsiu „Euroviziją“? Žinoma, muzika juk mano sritis, įdomu pamatyti, kas vyksta Europoje, kokios tendencijos. Kiekvienam būtina žiūrėti, privalomas dalykas“, - šypsojosi J. Brūzga.

Šiuo metu jo dėmesys sutelktas ne tik į muziką, bet ir į šeimą ir darbus. Jurgio žmona Akmėja – irgi dainininkė, pernai pritariančiuoju vokalu dainavusi „Eurovizijoje“ Lisabonoje. Kartu su ja tada vyko ir Jurgis, pora kartais juokais patraukia vienas kitą per dantį, kad žmona „euroviziniuose“ reikaluose kol kas lenkia vyrą.

Poros namus džiaugsmo pripildo dukterys. Vyresnėlė jau rodo polinkį į muziką – tai džiugina tėvus, tačiau kreipti kuriuo nors keliu savo dukterų jie neketina.

„Ji lanko gimnastikos užsiėmimus, daro špagatus. Mes su žmona manome, kad vaikai turi išbandyti tai, kas jiems smagu, o tada jau patys nuspręs, ko nori. Tikrai nesieksime, kad dukterys taptų muzikantėmis, bet jei norės – padėsime“, - kalbėjo dainininkas.

Artėjant gimtadieniams, dainininkas vis kaltai prisimena dovaną, kuria taip ir nepasinaudojo.

Bičiulė jam įteikė šuolį parašiutu, tačiau dovanų kuponas dulkėjo spintoje, kol Jurgis susigriebė, kad jo galiojimo laikas baigėsi.

„Buvo prastas oras, o paskui tiesiog pamiršau. Radau tik per kitą gimtadienį. Liūdna, nes tikrai norėjau šokti, niekad to nesu daręs gyvenime ir iki šiol nepadariau“, - atviravo Jurgis.

Tiesa, ekstremalių išbandymų, kaip prasitarė LRT.lt transliacijos žiūrovams, jis vis dėlto yra patyręs. Jurgis yra Lietuvos kariuomenės kariškis, koncertuoja su Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendu, dainuoja džiazą ir populiariają muziką.

Kartą jam teko lankytis pas specialiųjų pajėgų karius, kurie pakvietė į pratybas. Jas Jurgis prisimena iki šiol.

Bijau aukščio, o reikėjo nuo šešių aukštų namo lipti lynu žemyn. Žinoma, yra tam tikros saugos priemonės, bet jei nuslystum, vargu ar gerai baigtųsi. Įdomus jausmas, bet pavyko.

Neturiu klaustrofobijos, bet dar teko šliaužti vamzdžiu – tokiu siauru, kad į jį vos telpi, judi kaip vikšras. Visiškoje tamsoje, nežinai, kokio jis ilgio. Pusiaukelėje pavargau, bet irgi kažkaip įveikiau. Ekstremalios patirtys, nežinau, ar kartočiau“, - juokėsi Jurgis.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi