Mokslas ir IT

2018.09.27 17:28

Kompanija „Google“ švenčia 20-metį: nuo ko viskas prasidėjo

Technologijų milžinė „Google“ švenčia savo 20-metį. 1998-aisiais amerikiečiai studentai Larry Page`as ir Sergejus Brinas išgarsėjo, kai sukūrė internetinę paieškos sistemą, kuri vartotojams suteikė galimybę patogiai surasti informaciją iš viso pasaulio. Šiuo pasiekimu korporacija neapsiribojo, ir šiandien „Google“ siūlo daugiau nei 250 įvairiausių technologijų ir rinkodaros paslaugų bei produktų.

Nors „Google“ paieškos sistema per kelias milisekundes randa milijonus rezultatų, vis tik vieno svarbaus klausimo neįmanoma surasti – kodėl ši korporacija gimtadienį švęsti pasirinko būtent šią dieną, o ne rugsėjo 4-ąją, kada prieš 20 metų kompanija oficialiai įkurta.  

„Google“ yra viena įtakingiausių technologijų kompanijų, išgarsėjusi „Android“ operacine sistema išmaniesiems telefonams, elektroniniu paštu „Gmail“, trimačiu viso pasaulio žemėlapiu „Google Earth“.

Kompanija šiuo metu aktyviai dirba tobulindama dirbtinį intelektą mobiliuosiuose įrenginiuose, kompiuteriuose ir automobiliuose. „Google“ turi padalinių 50 pasaulio valstybių, tarp jų – ir Lietuvoje.

Reuters/Scanpix nuotr.

Pirmiau sistema vadinosi „BackRub“ ir buvo naudojama Stanfordo universiteto serveryje, bet dėl savo populiarumo išaugo jos pajėgumai, tad 1998-ųjų rugsėjo 4-ąją užregistravo „Google“ įmonę, o 15-ąją – įsigijo svetainės adresą, kurį pavadino „Google.com“, kur ir perkėlė savo paslaugą. Gavę 100 tūkst. dolerių čekį iš kompanijos „Sun Microsystems“, L. Page`as ir Sergejus Brinas įkūrė korporaciją bei pradėjo dirbti savo pirmame biure: draugės Suzanos Vojciski garaže.

Dėl paprasto, lengvo naudojimo, „Google“ paieškos sistema pasaulyje vis populiarėjo, kompanijos turtai augo, o žmonių joje – daugėjo. 2004-aisiais pasirodė pirmoji televizijos reklama, kurioje šeima neva džiaugiasi, jog „pasigūglinus“ pavyko nustatyti dukros negalavimą.

Iš to atsiradęs terminas „daktaras Google“ – naudojamas, kada žmonės, užuot kreipęsi į gydytoją, savo galimą ligą bando sužinoti „gūglindami“...

Pasak informacinių technologijų eksperto Lino Bukausko, viso to nebūtų buvę, jei ne kompanijoje dirbantys aukščiausio lygio mokslininkai, kuriuos turtinga „Google“ prisivilioja ir suteikia visas galimybės kurti. Kadangi korporacija išaugo iš universitetinės aplinkos, ji su viso pasaulio akademine bendruomene dalijasi ir kai kuriais savo produktais.