Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Žemas balsas – raktas į sėkmingą karjerą

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Norintiems sėkmingai kilti karjeros laiptais, siūloma krūvos patarimų. Tačiau kartais užtenka labai mažai – žemo balso tembro, rašo dailymail.co.uk.

Norintiems sėkmingai kilti karjeros laiptais, siūloma krūvos patarimų. Tačiau kartais užtenka labai mažai – žemo balso tembro, rašo dailymail.co.uk.

Duke universiteto mokslininkai nustatė, kad vyrai, turintys žemą balso tembrą, uždirba daugiau pinigų, valdo didesnes kompanijas ir sugeba ilgiau išsilaikyti darbe.

Specialistai analizavo 792 vyrų, užimančių aukštas pareigas Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) įmonėse, balsus. Pasirodo, tiems, kurių tembras žemesnis, sekasi kur kas geriau.

Nustatyta, kad vidutinis aukštas pareigas užimančio vyro valsas skamba 125.5 Hz dažniu ir jie uždirba maždaug 2.4 mln. svarų, valdydami 1.5 mlrd. svarų vertas kompanijas.

Mokslininkų teigimu, tai reiškia dominuojantį charakterį, nes žemas balsas siejamas su aukštu testosterono kiekiu. Tyrimui vadovavęs Billas Mayewas sakė, kad, nors teorijų jau yra daug, tiksliai neaišku, kodėl būtent žemas balsas yra toks vertingas.

Tiesa, dar nenustatyta, ar žemas balsas gali padėti ir moterims. Anot B. Mayewo, vyrus labiausiai traukia aukštas moteriškas tembras, nes tai siejasi su moteriškumu ir trapumu, tačiau nežinoma, ar tokios asociacijos gali padėti darbo aplinkoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi