Mokslas ir IT

2020.03.23 20:30

Veryga uždraudė skirti vaistus, kuriais Trumpas įsakė gydyti koronavirusą

Margiris Meilutis, BNS 2020.03.23 20:30

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu nuo sekmadienio Lietuvoje medikams uždrausta receptais skirti, o vaistininkams – parduoti vaistus, kuriais JAV bandoma gydyti nuo koronaviruso – „Lopinavir/Ritonavir“ ir „Hidroksichlorokviną“.

„Lopinavir/Ritonavir“ įprastai skiriamas gydyti ŽIV, o „Hidroksichlorokvinas“ naudojamas gydant artritą, vilkligę ir maliariją, bet keliose šalyse bandoma šiuos vaistus naudoti ir gydant nuo koronaviruso. Nors medikai teigia, kad vaistų efektyvumo kovojant su COVID-19 dar negalima patvirtinti, JAV prezidentas Donaldas Trumpas praėjusią savaitę įsakė naudoti šiuos vaistus koronavirusui gydyti ir pažadėjo plėsti jų pasiekiamumą šalyje.

A. Veryga TV3 Žinioms pirmadienį sakė, kad prekyba vaistais laikinai sustabdyta, bet jei medikai patvirtins jų tinkamumą gydymui, žadėjo ir vėl ją atnaujinti.

„Pacientams, matyt, sudaryti galimybes savigydai nereikėtų. Jei medikai pasakys, kad toks vaistas yra tinkamas gydymui, tai jis ir bus skiriamas“, – teigė ministras.