Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.03.04 15:27

Šiuolaikiniai vaikai ir kur juos rasti: 9 iš 10 Lietuvos tėvų nestebi savo vaikų buvimo vietos

LRT.lt 2020.03.04 15:27

Seniau tėvams visada pavykdavo nustatyti geografines ribas, kur gali ir kur negali lankytis jų vaikai. O dabar išmaniosios technologijos suteikia tėvams dar daugiau galimybių. Jie gali realiu laiku stebėti savo vaikų buvimo vietą naudodami specialią programinę įrangą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vis dėlto, remiantis Kaspersky apklausa, tik maža dalis tėvų pasinaudoja šia galimybe.

Tarptautinė kibernetinio saugumo bendrovė Kaspersky sukūrė specialią apklausą ir norėjo atkreipti dėmesį į iššūkius, su kuriais tenka susidurti šiuolaikiniams tėvams. Kampanija daugiausiai dėmesio skyrė skirtingiems skaitmeninio auklėjimo aspektams, įskaitant nuotraukų dalijimąsi, diskusijas apie vaikų skaitmeninį gyvenimą, elektronines patyčias ir jų padarinius, bei stebėjimo įrankių, tokių kaip geografinės vietos nustatymas, naudojimą.

Remiantis tyrimo duomenimis, 89 proc. Lietuvos tėvų neseka savo vaikų buvimo vietos.

Pagrindinės priežastys yra dvi: 32 proc. niekada net nepagalvojo, kad gali sekti savo vaiko buvimo vietą, o 22 proc. nežino, kaip tai padaryti. Tėvai turi galimybę į savo vaikų įrenginius įdiegti programinę įrangą, kuri leidžia surasti jų vaikus žemėlapyje ir nustatyti jiems saugią zoną, kurioje jie gali būti. Tačiau net 78 proc. tėvų tvirtina, kad niekada nenaudojo tokio tipo programų.

„Šiais laikais egzistuoja daugybė priemonių, kurios gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų realiame ar skaitmeniniame gyvenime. Labai svarbu žinoti, kaip šias priemones tinkamai naudoti ir kokia jų nauda. Stebėdami savo vaiko buvimo vietą jūs galite išvengti rimtų problemų, o svarbiausia tai, kad šis įrankis leidžia reguliuoti ne tik skaitmeninį, bet ir realų vaiko gyvenimą“, – teigia Andis Steinmanis, Kaspersky vykdomasis direktorius Baltijos šalyse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą