Mokslas ir IT

2019.12.04 11:35

Liguistas pokštas ar mokslinis eksperimentas? Žmones nustebino sovietų tanku pavadinta baltoji meška

LRT.lt2019.12.04 11:35

Rusijoje pastebėta ir nufilmuota unikali baltoji meška, kurios kailis buvo „papuoštas“ užrašu T-34. Užrašas ant laukinio gyvūno kailio išpurkštas juodais dažais, skelbia „The Siberian Times“.

Nors kol kas neaišku, kas ir kodėl taip pasielgė, internete vaizdo medžiaga susilaukė daugybės komentarų, kuriuose žmonės siūlo įvairias versijas.

Pirmiausia vaizdo įrašas buvo publikuotas „WhatsApp“, tačiau vėliau juo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo vienas rusas, kuris teigia, jog dirba Pasaulio laukinės gamtos fonde. Visgi kol kas nėra aišku, kokioje vietoje meška buvo nufilmuota.

Įraše girdėti vyrų nuostaba, kodėl meška tokia purvina, tačiau vėliau pamatomas ir dažais išpurkštas užrašas. Internete pasklido ne viena versija: vieni sakė, kad tai mokslininkų eksperimentas, kiti tikino, jog tai kariuomenės darbas, treti tai palaikė tiesiog kvailu pokštu.

T-34 yra sovietų tankas, kuris buvo naudojamas Antrojo pasaulinio karo metu. Netgi buvo iškelta teorija, kad taip meška buvo pažymėta, kad ją būtų lengviau pastebėti žmonėms, nes pastaruoju metu dėl besikeičiančio klimato baltosios meškos vis dažniau aplanko žmonių kaimus ir kelia grėsmę.

Koks bebūtų tokio poelgio motyvas, užrašas kelia grėsmę meškai, nes jai gali būti sunku susimedžioti maisto. Baltosios meškos medžiojasi kliaujasi savo maskuote, kad galėtų kuo arčiau prisiartinti prie grobio.

Dar vienas klausimas – kaip kažkam pavyko prisiartinti prie šio pavojingo žvėries? Mokslininkų teigimu, tai greičiausiai rodo, kad meška buvo apsvaiginta arba užmigdyta. Jie pabrėžia, kad baltųjų meškų ir žmonių susidūrimų tik daugės, nes klimato pokyčiai naikina natūralias meškų buveines ant Arkties ledo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.