Lietuvoje

2013.01.07 13:22

Sinoptikai: antradienį – šalsime, ketvirtadienį – šlapsime

LRT.lt 2013.01.07 13:22

Sinoptikė Inga Stankūnaitė LRT radijui pirmadienį sakė, kad diena numatoma debesuota su pragiedruliais, temperatūra svyruos nuo  nulio iki -5 laipsnių šalčio.    

Sinoptikė Inga Stankūnaitė LRT radijui pirmadienį sakė, kad diena numatoma debesuota su pragiedruliais, temperatūra svyruos nuo  nulio iki -5 laipsnių šalčio.

Pasak sinoptikės I. Stankūnaitės, prognozuoti šios savaitės orus sudėtinga, mat šios savaitės orai bus permainingi.

„Ateinančią naktį temperatūra gerokai nukris, bus daug šaltesnė nei praėjusi naktis, 7-12 laipsnių šalčių, o kai kur temperatūra nukris ir iki 14-15 °C“, – apie antradienio naktį kalbėjo sinoptikė.

Prognozuojama, kad antradienį vyraus 2-7 laipsnių šaltukas, kritulių nelaukiama, nebent šalies vakaruose ar šiaurėje gali pasnyguriuoti.

Nors trečiadienio naktį numatoma 5-10 laipsnių šalčio, tačiau dieną daugelyje rajonų vyraus silpnai neigiama, o prie jūros – ir teigiama temperatūra.

„Bus nedidelių kritulių, o atkeliaujant ir šiltesniam orui – bus lijundra. Todėl reiktų būti atsargiems“, – LRT radijui pirmadienį sakė I. Stankūnaitė.

Sinoptikų teigimu, ketvirtadienį Lietuvos teritoriją pasieks didžiulis ciklonas, nešantis daug kritulių – kai kur krituliai gali būti ir smarkūs.

„Vyraus šlapdriba, sniegas, vakariniuose rajonuose gali šiek tiek ir palynoti. Temperatūra svyruos apie nulį laipsnių. Pavojingos sąlygos keliuose – ne tik dėl kritulių, bet ir dėl plikledžio ir galimos lijundros“, – sakė sinoptikė I. Stankūnaitė.

Pasak jos, penktadienį turėtų „šiek tiek atšalti“, o savaitgalį prognozuojami „šaltesni, bet sausesni orai“.