Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.08 11:01

Vilniuje išniekinta Generolo Vėtros atminimo lenta: teisėsauga pradėjo tyrimą, Tomas lieka sulaikytas (atnaujinta 17:10)

papildyta
LRT.lt 2019.04.08 11:01

Sostinėje pirmadienio rytą buvo sudaužyta prieštaringai vertinamo karininko Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta, kabanti ant Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato miesto centre.

Patį vandalizmo aktą atliko advokatas Stanislovas Tomas – jis kūju nudaužė paminklinę lentą. S. Tomas kandidatuoja į Europos Parlamentą.

Pats įvykis transliuotas feisbuko paskyroje.

Viešojoje erdvėje ne karta girdėta raginimų nukabinti karininko Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą Vilniaus centre, įvertinus jo kolaboravimą su nacių okupantais.

Kaip LRT.lt informavo Vilniaus apskr. Vyriausiojo policijos komisariato atstovai, policija pranešimą apie įvykį Žygimantų g. 1, prie Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskio bibliotekos, gavo 10.37 val.

„Buvo gautas pranešimas, kad pranešėjas iš piktybinių paskatų su kūju prie Vrublevskio bibliotekos sudaužė atminimo lentą. Policijos patruliai nuvyko į įvykio vietą, aiškinasi aplinkybes“, – teigė policijos atstovai.

Anot policijos, apie sudaužytą atminimo lentą pranešė pats S. Tomas.

Pradėtas tyrimas

Teisėsauga pranešė pradėjusi tyrimą dėl lentą sudaužiusio S. Tomo.

Pasak Vilniaus policijos atstovo spaudai Pauliaus Radvilavičiaus, tyrimas pradėtas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį“, – BNS sakė P. Radvilavičius.

Šiame straipsnyje atsakomybė numatyta tam, „kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, piktybiškai tyčiodamasis arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką“.

Už viešosios tvarkos pažeidimą asmenys baudžiami viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tikisi, kad iš S. Tomo atims neliečiamybę

S. Tomo veiksmais – kūjų nudaužta atminimo lenta – viešai pasipiktino parlamentaras, konservatorius Arvydas Anušauskas. Jis socialiniame tinkle „Facebook“ rašė besitikintis, kad VRK į tai sureaguos ir panaikins kandidato į EP teisinę neliečiamybę.

„Tikiuosi policija operatyviai ištirs ir jau šiandien įvertins (nes vandalai visa tai ir nufilmavo), o VRK jau ryt atims neliečiamumo statusą iš kandidato į EP“, – rašė A. Anušauskas.

Pirmadienį popiet socialiniame tinkle incidentą pakomentavo ir sostinės meras Remigijus Šimašius, pažymėjęs, kad tai yra „ypatingai žema“.

„Diskusija dėl generolo Vėtros veiklos vertinimo yra sudėtinga ir daugiaprasmiška, tačiau chuliganiškas elgesys yra pats blogiausias argumentas tokioje diskusijoje. Jei tai daro rinkimuose siekiantis dalyvauti asmuo, tai yra ypatingai žema.

Primenu, kad savivaldybė nebuvo šios atminimo lentos įrengimo iniciatorė, tad lentos atkūrimo svarstyti neplanuoja.“

Tomas apklaustas dėl sunaikintos atminimo lentos J. Noreikai, jis lieka sulaikytas

Į Europos Parlamentą siekiantis kandidatuoti Stanislovas Tomas pirmadienį apklaustas dėl sunaikintos memorialinės lentos karininikui Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai, jis lieka sulaikytas, pranešė prokuratūra.

Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo, jam vadovauja Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi