Lietuvoje

2019.04.04 13:00

KTU politinių debatų ciklas „Mokiniai renka(si) prezidentą“

LRT.lt2019.04.04 13:00

Balandžio 4 d. 13 val. KTU III rūmuose, Laisvės al. 13, startuos tradicinis KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto renginys – politinių debatų ciklas „Mokiniai renka(si)“. Šiais metais šalies moksleiviai „rinks“ šalies prezidentą. Kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją portale LRT.lt.

Ankstesnėse šio projekto diskusijose „Mokiniai renka Europos Parlamentą“, „Mokiniai renka merą“, „Mokiniai renka Seimą“, „Mokiniai renka ateities universitetą“ tiesiogiai ir nuotoliniu būdu dalyvavo daugiau nei 150 šalies mokyklų.

Taip pat jų metu į KTU atvyko ir tiesiogiai diskusijoje dalyvavo per 500 mokinių iš visos Lietuvos, nuotoliniu būdu (teletiltais) prisijungė 5 mokyklos iš Anykščių, Joniškio, Klaipėdos, Plungės ir Vilniaus.

Socialinis edukacinis projektas „Mokiniai renka(si) Prezidentą“

Diskusijos organizatoriai, remdamiesi gerąja edukacinių projektų, kurie jau daugelį metų sėkmingai organizuojami Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, JAV ir kitose šalyse, praktika, pagrindiniu projekto „Mokiniai renka(si)“ tikslu kelia siekį skatinti aktyvų jaunimo dalyvavimą šalies pilietiniame gyvenime, gilinti mokinių žinias ir domėjimąsi viešosios politikos procesais bei viešuoju valdymu.

Šių metų renginyje kviečiami dalyvauti 9–12 kl. mokiniai ir kandidatai į šalies prezidentus. Diskusijos metu mokiniai turės galimybę užduoti juos dominančius klausimus diskusijos dalyviams. Jos pabaigoje tiek dalyvaujantys tiesiogiai, tiek stebintys diskusiją internetu mokiniai galės tiesiogiai balsuoti, o balsavimo rezultatai bus iš karto matomi ir viešai skelbiami ekrane.

Projekto organizatoriai tikisi, kad mokinių dalyvavimas tokiose diskusijose, suprantama ir patrauklia jiems forma, leis pajusti piliečių socialinę atsakomybę, dalyvavimo viešajame valdyme svarbą, bus laipsniškai ugdomas jų pilietiškumas, socialinis aktyvumas, skatinamas įsitraukimas į politinį ir pilietinį šalies gyvenimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.