Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Į Lietuvos kariuomenę ketinama grąžinti šauktinių kvietimą

BNS 2015.09.08 13:45

Išaugus Rusijos grėsmei, Lietuvoje nuo rudens ketinama grąžinti šauktinių kvietimą, antradienį pranešė prezidentė Dalia Grybauskaitė po Valstybės gynimo tarybos posėdžio.

Išaugus Rusijos grėsmei, Lietuvoje nuo rudens ketinama grąžinti šauktinių kvietimą, antradienį pranešė prezidentė Dalia Grybauskaitė po Valstybės gynimo tarybos posėdžio.

„Būtina laikinai penkerių metų laikotarpiu atnaujinti privalomąją pradinę karo tarnybą“, – žurnalistams sakė prezidentė.

Valstybės gynimo taryba siūlo, kad kasmet į devynių mėnesių trukmės mokymus būtų pakviečiama apie 3,5 tūkst. jaunuolių. Tokius planus dar turės patvirtinti Seimas.

Lietuvoje šauktinių atsisakyta 2008 metais.

Pasak prezidentės, Valstybės gynimo taryba sprendimą priėmė įvertinusi geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes.

„Lietuvos kariuomenė taps mišri – sudaryta iš profesionalų ir privalomosios karo tarnybos karių. Mūsų regione panašaus dydžio valstybės taip pat naudoja mišriąją sistemą. Tai Suomija, Estija, Norvegija, Danija“, – sakė D. Grybauskaitė.

Kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas sakė, kad grąžinant šauktinius sprendžiamos problemos dėl kariuomenės dalinių nepakankamo užpildymo ir mažo rezervo.

Jei Seimas patvirtins siūlymą, šiemet ketinama pašaukti 3 tūkst. karo prievolininkų.

„Šiuo metu jokios karinės grėsmės nėra, bet tai nereiškia, kad ji negali atsirasti greitai. Mes žinome, kaip greitai vystosi situacija Ukrainoje“, – sakė generolas, BNS paklaustas apie Rusijos karinę grėsmę Lietuvai.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas iki šiol nepritarė šauktinių grąžinimui. Šio mėnesio pradžioje kalbėdamas apie šešerių metų veiklos gaires ministras pristatė planus, kad profesionali kariuomenė kasmet didėtų po 450 karių.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje tarnauja apie 8 tūkst. profesinės karo tarnybos karių, apie 4,5 tūkst. karių savanorių, dirba apie 2,3 tūkst. civilių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi