Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.13 13:22

Tyrimas dėl terorizmo rėmimo – kol kas be įtariamųjų

BNS 2015.02.13 13:22

Prokurorų rugpjūtį pradėtame tyrime dėl galimos paramos terorizmui kol kas įtariamųjų nėra. Šią informaciją prokuratūra pateikė po to, kai Rusijoje  vėl paskelbta apie tariamą persekiojimą Lietuvoje.

Prokurorų rugpjūtį pradėtame tyrime dėl galimos paramos terorizmui kol kas įtariamųjų nėra. Šią informaciją prokuratūra pateikė po to, kai Rusijoje  vėl paskelbta apie tariamą persekiojimą Lietuvoje.

Kaip BNS informavo Generalinė prokuratūra, rugpjūčio 18 dieną Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo teroristinių nusikaltimų kurstymo, verbavimo teroristinei veiklai ir teroristinės veiklos finansavimo bei rėmimo tebevyksta, atliekami procesiniai veiksmai, paskirtos užduotys specialistams.

Prokuratūra taip pat pažymi, kad įtarimai niekam nėra pateikti, o minėtame ikiteisminiame tyrime jokie asmenys nebuvo suimti ar sulaikyti.

Antradienį per spaudos konferenciją Maskvoje Rusijos karo istorijos draugijos paieškos darbų ir rekonstrukcijos skyriaus vadovas Sergejus Mačinskis pareiškė, kad Lietuvos valdžia trukdo ieškoti per Antrąjį pasaulinį karą mūšių laukuose kritusių sovietų karių nepalaidotų palaikų. Jis tvirtino, esą „pastarosios ekspedicijos rezultatas buvo visų jos dalyvių suėmimas“, o „ekspedicijos vadovas apkaltintas terorizmo palaikymu“.

Pasak jo, Lietuvos valdžia kaltina „paieškos ekspedicijos vadovą“, kad surinkti jai pinigai buvo persiunčiami „kariaujantiesiems Donbase“. S. Mačinskis dar pažymėjo, kad „viskas buvo oficialu“, bet valdžiai esą tai nesutrukdė uždrausti paieškos veiklą.

Lietuvoje yra įsteigta organizacija „Karas ir taika“, oficialiai teigianti, kad jos nariai užsiims apleistų karių kapinių paieška. Kai viešajai įstaigai buvo suteiktas paramos gavėjo statusas, socialiniame tinkle „Facebook“ buvo paskelbta, jog viešoji įstaiga „Karas ir taika“ yra labdaros fondas, remiantis Donbasą.

Naujienų portalas 15min.lt tuomet pranešė, kad organizacija surinko apie 13,5 tūkst. litų paramos, kuri buvo perduota Rusijos remiamiems separatistams Ukrainoje.

Šios organizacijos atstovas Vladimiras Kazakovas buvo apklaustas Lietuvos pareigūnų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi