Lietuvoje

2019.03.21 11:06

Nuo kitų metų daugiau LRT televizijos laidų bus pritaikyta neįgaliesiems

ELTA 2019.03.21 11:06

Nuo 2020 metų sausio 1 d., įsigaliojus Seimo priimtoms Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisoms, daugiau televizijos laidų bus pritaikyta klausos ir regos negalią turintiems asmenims.

Ketvirtadienį už tai numatančias Seimo narė Ramintos Popovienės inicijuotas įstatymo pataisas vienbalsiai balsavo 99 parlamentarai. 

Įstatyme įtvirtinta, kad per mėnesį programos su lietuviškais subtitrais turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. viso mėnesio transliavimo laiko; programos, verčiamos į lietuvių gestų kalbą, - ne mažiau kaip 20 proc.; programos, pritaikytos regos negalią turintiems asmenims, - ne mažiau kaip 10 proc. viso mėnesio transliavimo laiko.

Nuo 2020 sausio 1 d. programų su lietuviškais subtitrais, lyginant su transliavimo apimtimi per mėnesį 2019 m., kasmet didės 5 proc. viso transliavimo laiko; programų, verčiamų į lietuvių gestų kalbą - ne mažiau kaip vienu proc.; programų, pritaikytų regos negalią turintiems asmenims - ne mažiau kaip vienu proc. viso transliavimo laiko, kol bus pasiekta įstatyme siūloma įtvirtinti minimali jų transliavimo apimtis.

Pasak R. Popovienės, šiuo metu nacionalinio transliuotojo programose yra apie 5,8 proc. subtitruojamų laidų, 5,3 proc. verčiama į gestų kalbą. Laidų, pritaikytų regos negalią turintiems žmonėms (su garsiniu vaizdavimu - nebylių scenų įgarsinimu), nėra.