Lietuvoje

2019.03.17 17:16

Rinkimai sėkmingiausi socialdemokratams: kas 4 meras – socdemas

LRT.lt, BNS, ELTA2019.03.17 17:16

Savivaldos rinkimų antrasis turas baigėsi. Sėkmingiausi mero rinkimai buvo Lietuvos socialdemokratų partijai – maždaug kas 4 2019 metais išrinktas Lietuvos meras – socialdemokratas.

Rinkimai suskaičiavus balsus iš beveik visų apylinkių (nesuskaičiuoti iš 2 apylinkių), sėkmingiausi buvo Lietuvos socialdemokratų partijai – šios partijos nariai kandidatai į merus pirmavo 15-oje savivaldybių. Įvairių visuomeninių rinkimų komitetų atstovai į priekį veržėsi 11 savivaldybių, konservatoriai – 11, „valstiečiai“ – 5-iose, „tvarkiečiai“ – 5-iose, Liberalų sąjūdžio atstovai – 6-iose, LLRA-KŠS, Rusų aljanso nariai – 2-iose, 1 mero postą užsitikrino ir Laisvės sąjungos (liberalų) atstovas. 

Sekmadienį rinkimų apylinkėse, kur vyko Savivaldos rinkimų pakartotinis balsavimas, apsilankė ir pilietinę pareigą atliko 41,19 proc. rinkėjų.

Žemėlapiai sukurti UAB "HNIT-BALTIC" naudojant Esri ArcGIS Online technologiją.

Savivaldybių merų rinkimų pakartotiniame balsavime balsuodami iš anksto savo balsus atidavė 6,31 proc. rinkėjų. Tad antrajame Savivaldos rinkimų ture dalyvavo 47,5 proc. rinkimų teisę turinčių piliečių. Tai – daugiau nei prieš 4 metus.

Anot Vyriausiąją rinkimų komisiją iš rinkimų apylinkių pasiekusių duomenų, aktyviausiai sekmadienį iki 20 val. rinkimų apylinkėse balsavo Lazdijų, Alytaus, Ignalinos, Šilalės rajonų, Pagėgių rajonų rinkėjai. 

Policija išsivedė rinkimų komisijos narį

Iki 20 val. policija gavo 103 pranešimus apie galimus rinkimų įstatymo pažeidimus, pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai (Pakruojo rajone, Utenoje ir Šilutėje). Daugiausiai pranešimų gauta iš Alytaus, Tauragės ir Vilniaus apskričių.

Anksčiau pradėtame ikiteisminiame tyrime dėl galimo rinkimų dokumentų suklastojimo sekmadienį policija išsivedė ir apklausė Liudvinavo rinkimų apylinkės Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) deleguotą rinkimų komisijos narį Romą Pališaitį.

Tai BNS patvirtino Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

R. Pališaitis apklaustas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atliekamame ikiteisminiame tyrime.

Tauragės apskrityje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal baudžiamojo kodekso 300 str. (Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu).

Tyrimas pradėtas iš VRK gavus informaciją apie tai, kad kovo 3 d. Šilutės r., rinkimų apylinkėje, biuletenių išdavimo sąraše galimai buvo suklastotas piliečio parašas. 

41 dvikova

Trečiadienį ir ketvirtadienį buvo galima pasinaudoti išankstinio balsavimo teise savivaldybių patalpose, penktadienį ir šeštadienį vyko balsavimas namuose.

Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ iš stebėtojų ir aktyvių piliečių iki sekmadienio 13 valandos sulaukė beveik 70 pranešimų apie galimus rinkimų įstatymo pažeidimus. Daugiausiai pranešimų sulaukta dėl galimų agitacijos pažeidimų, skleidžiamos politinės reklamos socialiniuose tinkluose, stebėtojai dažniausiai pranešė apie neplombuotas arba netaisyklingai plombuotas balsadėžes.

Antrasis Savivaldos rinkimų turas vyksta 41 savivaldybėje, kuriose per pirmąjį balsavimą kovo 3-iąją nepavyko išrinkti merų. Tuomet miestų ir rajonų vadovus išsirinko 19 savivaldybių rinkėjai.

Žemėlapiai sukurti UAB "HNIT-BALTIC" naudojant Esri ArcGIS Online technologiją.

Merų rinkimų antrajame ture varžosi konkrečioje savivaldybėje daugiausiai balsų pirmajame ture surinkę du kandidatai. Laimės daugiau rinkėjų balsų surinkęs kandidatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt