Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.07 08:47

V. Šustauskas jaučiasi pamokęs bankus

Buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas įrodė, kad Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodra“) atsisakymas išmokėti ligos pašalpą ne per banko sąskaitą prieštarauja Konstitucijai.

Buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas įrodė, kad Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodra“) atsisakymas išmokėti ligos pašalpą ne per banko sąskaitą prieštarauja Konstitucijai.

Tuometės Lietuvos laisvės sąjungos pirmininkas V.Šustauskas prieš ketverius metus kreipėsi į Kauno apygardos administracinį teismą dėl neišmokamos ligos pašalpos.

„Sodros“ atstovas pareiškė, kad pašalpa būtų iškart pervesta, jeigu tik politikas atsidarytų sąskaitą banke, mat pinigai išmokami tik tokiu būdu.

V. Šustauskas pareiškė nenorįs turėti jokių reikalų su užsienio kapitalo valdomais bankais ir pageidauja pinigus gauti pašto perlaida.

Politikas tąkart lankėsi keliuose bankuose ir sužinojo, kad jam bus pagaminta banko kortelė, o tokia paslauga kainuos.

Kaunietis svarstė, kad tokiu būdu pažeidžiamos jo, kaip piliečio, teisės. Kauno apygardos administraciniam teismui V. Šustausko argumentai pasirodė įtikinami, todėl nutarta kreiptis į Konstitucinį teismą.

Šis teismas išaiškino, kad įstatymų leidėjas gali pavesti Vyriausybei nustatyti ligos pašalpos mokėjimo tvarką, bet šis pavedimas savaime nereiškia, jog Vyriausybė be objektyvios būtinybės gali nustatyti neproporcingas ligos pašalpos mokėjimo sąlygas ir taip sudaryti prielaidas pasunkinti asmens galimybes gauti jam skirtą socialinę paramą.

Konstitucinio teismo nuomone, Vyriausybė negalėjo šios pašalpos mokėjimo susieti tik su vieninteliu mokėjimo būdu, neproporcingai pasunkinančiu ligos pašalpos gavimą ar darančiu jį visai neįmanomą.

„Jaučiuosi pasiekęs puikią pergalę“, – vakar džiūgavo radikaliais pareiškimais garsėjantis V. Šustauskas.

Jis neslėpė, kad tokiu būdu norėjo atkeršyti bankams, kurie plėšikauja reikalaudami nepamatuotai didelių mokesčių už teikiamas paslaugas, tačiau gyventojai ilgą laiką neturėjo pasirinkimo.

Kauniečio nuomone, situacija pagerėjo tik pastaraisiais metais, kai įvairius mokesčius galima sumokėti pašte, prekybos centruose, kur taikomos gerokai mažesnės įmokos.

Tuo pačiu nutarimu Konstitucinis teismas paskelbė, kad teisinis reguliavimas, pagal kurį ligos pašalpos skiriamos, jeigu dėl jų į pašalpos mokėtoją kreipiamasi ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo ligos pabaigos, ir mokamos ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių, taip pat prieštarauja Konstitucijai.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi