Lietuvoje

2012.09.14 07:47

Pilis savaitgaliais autobusu – nepasiekiama

Nors restauruota Medininkų pilis (Vilniaus r.) netrukus atvers duris lankytojams, savaitgaliais autobusu atvykti apžiūrėti turizmo objekto neįmanoma.

Nors restauruota Medininkų pilis (Vilniaus r.) netrukus atvers duris lankytojams, savaitgaliais autobusu atvykti apžiūrėti turizmo objekto neįmanoma.

Kaip iš Vilniaus nuvažiuoti į Medininkus? Toks klausimus kamuos norinčius pamatyti vieną didžiausių Rytų Europoje restauruotų pilių, kurią atidaryti numatyta rugsėjo 26-ąją. Mat autobusai, kurių darbo dienomis dar yra, savaitgaliais į šią nuo sostinės per 30 kilometrų nutolusią pasienio gyvenvietę nekursuoja. Maršrutas iš sostinės į Medininkus priskirtas Vilniaus rajono autobusų parkui.

„Jeigu bus poreikis, važiuosime ir savaitgaliais. Bet kol kas pageidavimų iš muziejaus administracijos nesulaukėme”, – teigė autobusų parko direktorius Darius Gasperovičius. Į Medininkus darbo dienomis yra 7 reisai, o savaitgaliais – nė vieno. Autobusų parkas panorusiems apžiūrėti pilį gali pasiūlyti nebent užsakomuosius reisus.

Dvejus metus trukusių Medininkų pilies restauravimo darbų kaina siekia 8 mln. litų. Už šiuos pinigus atstatytas penkių aukštų šiaurės rytų bokštas, kuris vadinamas donžonu. Jame įrengtos keturios ekspozicijų ir viena reprezentacinė salė. Taip pat 30 metrų aukščio bokšto šonuose buvo atkurtos šaulių galerijos.

Istorikai nesutaria dėl Medininkų pilies statybos datos. Vieni nurodo XIII, kiti – XIV amžių.

Medininkų pilis, kaip ir Kauno pirmoji, Krėvos ir Lydos, yra gardinio tipo. Pilis užima 2 hektarų, o su apsauginiais grioviais ir pylimais – 6,5 hektaro plotą. Pirmojo pasaulinio karo metais vokiečiai pilyje buvo įsirengę ginklų sandėlį, kurį traukdamiesi susprogdino.