Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.04 15:55

Buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas pripažintas kaltu dėl kyšio reikalavimo ir paėmimo

LRT.lt 2019.03.04 15:55

Lietuvos apeliacinis teismas iš naujo išnagrinėjo buvusio UAB „Vilniaus vandenys“ vadovo Dariaus Norkaus baudžiamąją bylą pagal prokuroro pateiktą skundą dėl apygardos teismo nuosprendžio, kuriuo D. Norkus išteisintas dėl didelės vertės kyšio reikalavimo ir paėmimo.  

Pirmą kartą bylą apeliacine tvarka išnagrinėjęs Lietuvos apeliacinis teismas 2017 m. birželio 16 d. nutartimi prokuroro skundą atmetė, tačiau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs prokuroro pateiktą kasacinį skundą, nustatė, kad buvo pažeistos įrodymų vertinimo taisyklės, ir bylos dalį dėl D. Norkaus išteisinimo pagal Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 3 dalį grąžino iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Pakartotinai apeliacine tvarka nagrinėdamas baudžiamąją bylą, Lietuvos apeliacinis teismas atliko dalinį įrodymų tyrimą, papildomai teismo posėdyje apklausė liudytojus, pareikalavo iš Valstybinės mokesčių inspekcijos ir AB SEB banko naujų duomenų, ištyrė ir paties D. Norkaus, ir jo gynėjo pateiktus pokalbių įrašus.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, konstatavo, kad visi byloje surinkti įrodymai, kiekvieną jų vertinant atskirai ir kitų įrodymų kontekste, patvirtina, kad D. Norkus, būdamas UAB „Vilniaus vandenys“ direktoriumi, reikalavo didelės vertės kyšio iš A. Č. už tai, kad UAB „Vilniaus vandenys“ pervestų pinigus UAB „Utenstata“ už dumblo išvežimo darbus. Taigi, už greitesnį atsiskaitymą su minėta įmone D. Norkus reikalavo, kad jam sumokėtų 6 proc. pervestos sumos.

Teismas nustatė, kad nuo kiekvienos pervestos šimto tūkstančių sumos D. Norkui grynaisiais buvo sumokamas 6 proc. dydžio kyšis. Nors ikiteisminio tyrimo metu buvo konstatuota, kad D. Norkui buvo sumokėta 90 tūkstančių litų, Lietuvos apeliacinis teismas, vadovaudamasis iš banko gautais naujais duomenimis, konstatavo, kad gauto kyšio suma buvo mažesnė, t. y. 49 tūkstančiai 500 litų (14 tūkstančių 336 eurai).

Taigi, teismas panaikino pirmosios instancijos teismo išteisinamąjį nuosprendį ir D. Norkų nuteisė 3 metams laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams ir įpareigojant D. Norkų dalyvauti elgesio pataisos programoje. Bausmės vykdymas atidėtas įvertinus, kad nusikaltimas padarytas prieš devynerius metus ir kad per šį laiką nuteistasis kitų nusikaltimų nepadarė. Pasak teisėjų, yra pagrindas manyti, kad bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo. Iš nusikalstamos veikos gauti pinigai – 14 tūkstančių 336 eurai – yra konfiskuoti kaip nusikalstamos veikos rezultatas.

Šis nuosprendis  įsiteisėja jo priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius dar gali būti skundžiamas kasaciniu skundu Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi