Lietuvoje

2019.02.26 18:53

Seksualinio priekabiavimo istorijos drebina Lietuvą: daugelis tokių atvejų neatpažįsta

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2019.02.26 18:53

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius antradienį tarėsi, kaip užkardyti seksualinį priekabiavimą sporte.  

Ministras susitiko su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente Daina Gudzinevičiūte ir Lietuvos dviračių sporto federacijos vadovais.

Šis susitikimas rengiamas po to, kai kelios dviratininkės apkaltino Lietuvos dviračių treko rinktinės trenerį Antaną Jakimavičių seksualiniu priekabiavimu.

Savo ruožtu LIETUVOS TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjusi Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė sakė, kad tokios temos viešojoje erdvėje yra vengiamos, o susidūrę iš arti žmonės vengia viešumo.

„Suprantama, kodėl žmonės nenori kalbėti viešai, dalintis savo išgyvenimai, nes, ką mes matome ir iš visuomenės apklausų, žmonės pripažįsta, kad tai yra rimta problema, bet jei pažvelgtume per paskutinius 1,5 metų, iš esmės, pokyčių mes daug nematome, institucinių lyderystės pokyčių ar programų peržiūrėjimo, – sakė Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė.

B. Sabatauskaitės tikinimu, paskutinė istorija iš sporto srities, jos nenustebino, nes panašių pranešimų vis dar išgirstame.

„Galėtų institucijos į tai pažiūrėti rimčiau ir jei nėra įsigilinę į konkretų atvejį, bandytų apklausti apskritai vienos ar kitos sporto šakos srityje. Antra, bendrai pažiūrėti į priekį, kad būtų vykdoma seksualinio priekabiavimo prevencija. Bet, jei žmogus netiki, kad bus imtasi kažkokių veiksmų tas požiūris keisis, ne kol kas viduje jokių mechanizmų nėra sukurta, o tyrimas rodo, kad 77 proc. žmonių norėtų, kad būtų užtikrinta seksualinio priekabiavimo prevencija švietimo įstaigose ir darbovietėse“, – sakė B. Sabatauskaitė.