Lietuvoje

2019.02.18 16:04

Apie kandidatavimą į prezidentus paskelbęs V. Tomaševskis į VRK neatvyko: pasiuntė kolegą

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.02.18 16:04

Apie siekį dalyvauti prezidento rinkimuose pranešęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškos šeimų sąjungos (LLKA-KRŠ) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis pats Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) neapsilankė. Vietoje savęs pateikti reikalingų dokumentų jis delegavo Seimo narį Jaroslavą Narkevičių.

Pirmadienį norintieji dalyvauti šalies vadovo rinkimuose ir toliau vienas po kito vyko į sostinėje esančią VRK, kur pateikė reikalingus dokumentus. Tam, kad galėtų dalyvauti rinkimuose, kandidatai turi surinkti 20 tūkst. parašų.

J. Narkevičiaus apsilankymas VRK netruko, turbūt, nė 5 minučių. Tai, kad VRK jis pateikė V. Tomaševskio dokumentus, portalui LRT.lt patvirtino pats J. Narkevičius. Kitaip tariant, V. Tomaševskis tapo politinės kampanijos dalyviu.

„Nebūtinai dokumentus turi pateikti pats kandidatas. Jis mane įgaliojo, kad pateikčiau. Turime geriausią Lietuvos žmonėms kandidatą“, – portalui LRT.lt sakė parlamentaras J. Narkevičius.

Tikisi surinkti 25 tūkst. parašų

Netrukus po to į VRK atvyko save išsikėlęs kandidatas Vitas Gudiškis. Prezidentu siekiantis tapti V. Gudiškis į VRK atvyko neturėdamas kandidatui reikalingo užstato – 4,6 tūkst. eurų. Atvyko jis ir be dokumentų, reikalingų tam, kad gautų parašų rinkimo lapus. Visgi politinės kampanijos dalyviu jis gali būti registruojamas, nes turi rinkimų sąskaitą ir yra sudaręs sutartį su iždininku. Visą kitą jis turi padaryti iki kovo 8-osios.

Jis teigė, kad užstatą surinks greitu metu, o pateiks pagal numatytą datą. V. Gudiškis taip pat tikino, kad jam pavyks surinkti visus parašus Balsių bendrijoje, kurios posėdis vyks kitą savaitę: „Aš surinksiu 25 tūkst. parašų.“

V. Gudiškis sakė turintis rėmėjų sportininkų bendruomenėje, kurie jam paaukos pakankamai pinigų tiek užstatui, tiek rinkimų kampanijai. Tiesa, klausimas apie užstato atgavimą V. Gudiškį kiek suglumino. Jis kalbėjo, kad pinigus atgaus 20 tūkst. parašų, tačiau įstatyme numatoma, kad užstatą kandidatas atgauna tik surinkęs 7 proc. rinkėjų balsų. Apie tai paklaustas V. Gudiškis tikino, kad surinks reikiamus balsus.

Pretendentais būti į kandidatus jau registruoti Ingrida Šimonytė, Naglis Puteikis, Gitanas Nausėda, Saulius Skvernelis, Valentinas Mazuronis, Petras Auštrevičius, Arvydas Juozaitis, Alfonsas Butė, Kazimieras Juraitis, Mindaugas Puidokas, Vytenis Povilas Andriukaitis.