Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.15 15:41

V. P. Andriukaitis pagaliau apsisprendė dėl prezidento rinkimų

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.02.15 15:41

Penktadienį socialdemokratas, eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis oficialiai pranešė ketinantis dalyvauti šalies prezidento rinkimuose.  

Savo sprendimą V. P. Andriukaitis paskelbė penktadienį popiet nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje.

LRT.lt žiniomis, penktadienį V. P. Andriukaitis atidarė savo rinkiminę sąskaitą banke, kurioje pradės kaupti rinkimams skirtas lėšas. Taip pat penktadienį Vyriausioje rinkimų komisijoje jau užsiregistravo savarankišku politinės kampanijos dalyviu.  

V. P. Andriukaitį praėjusių metų rudenį kandidatu į prezidentus iškėlė 40 Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyrių. Kandidatais į prezidentus socdemai kėlė ir Seimo narę Rasą Budbergytę bei europarlamentarę Viliją Blinkevičiūtę, tačiau jos atsisakė kandidatuoti.

V. P. Andriukaitis prezidento rinkimuose jau dalyvavo 1997 ir 2002 m. LSDP senbuvis šiuo metu dirba Europos Komisijoje ir yra atsakingas už sveikatą bei maisto saugą.

E. Genio/LRT nuotr.

Praėjusiais metais eurokomisaras teigė, kad nacionaliniuose rinkimuose eurokomisarai gali dalyvauti tik tai suderinę su Europos Komisijos (EK) vadovu Jeanu-Claude`u Junckeriu.

Sausio mėnesio pabaigoje LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas LRT.lt sakė, kad V. P. Andriukaitis dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose sustabdys savo veiklą EK ir išeis atostogų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi