Lietuvoje

2019.02.14 06:48

Kas bendro tarp kandidato į prezidentus M. Puidoko ir paslaptingo centro „Sirijus“?

Laura Adomavičienė, „Lietuvos žinios“2019.02.14 06:48

Seimo nariui Mindaugui Puidokui nusprendus savarankiškai siekti prezidento posto, valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis iškart nustatė diagnozę – „jam yra labai blogai“ ir „jo kandidatavimas greičiausiai susijęs su organizacija „Sirijus“. Kas yra „Sirijus“?

„Pasirodė paaiškinimas, kad tai yra Dievo apraiška, su „Sirijumi“ susiję žmonės apie tai rašo feisbuke. Jie sako, kad tai iš aukščiau atsiųstas ženklas, apie jį telkiasi tokie žmonės. Matyt buvau teisus sakydamas, kad jis (M. Puidokas – red. past.) jau kažkur kitur, kad realybės nesupranta taip, kaip mes visi, kad jis sumaišė realybes. Tai yra problema. Suprantu, kad bandau pasakyti, kad žmogus serga ir kad tai keistai skamba, bet laikas viską pastatys į savo vietas. Jeigu aš teisus, tai labai greitai išaiškės“, – LRT sakė R. Karbauskis.

Pranašės kontaktų sąrašas: nuo Heraklio iki Jėzaus

Organizacijos „Sirijus“ padalinį Lietuvoje iš tiesų 2014 m. birželį įkūrė penki steigėjai, iš kurių vienas buvo M. Puidokas. Tačiau Seimo narys viešai yra paviešinęs paneigimą apie priklausymą šiai organizacijai ar dalyvavimą jos veikloje. Ar organizacija „Sirijus“ remia politiko siekį tapti prezidentu – kol kas nežinia, nes su M. Puidoku LŽ susisiekti nepavyko.

Tačiau apie politiko domėjimąsi eziterika ir mistika šį tąsako jo „Facebook“ paskyroje sekami puslapiai. Pavyzdžiui, vienas tokių yra Omraam Mikhaël Aïvanhov idėjas propaguojantis puslapis. Pastarasis buvo bulgarų filosofas, mistikas, alchemikas, magas ir astrologas. Jis buvo mokinys Petro Deunovo, kuris laikomas „Pasaulinės baltosios brolijos“ įkūrėju.

„Sirijus“ organizacija, kuri dažnai prilyginama religinei sektai, priskiriamai judėjimui panašiu pavadinimu „Didžioji baltoji brolija“. Šiandien su ja siejama iš Rusijos kilusi ir save pranaše vadinanti Tatjana Mikušina, kuri yra centro „Sirijus“ prezidentė. Ji tikina esanti mediumė, bendraujanti su įvairių religijų dievybėmis, pranašais, seniai mirusiais filosofais ir mąstytojais. Jų perduotas mintis moteris esą perima elektros impulsais, kurie kviečia ją sėti prie kompiuterio ir tekstą užrašyti. Vėliau tekstą sudėjusi į knygas, jas pardavinėja už 10–18 eurų. Taip pat pranašų perteiktomis mintimis moteris dalinasi seminaruose, veda mokamas paskaitas.

Iki 2017 m. T. Mikušina buvo išleidusi apie 60 knygų įvairiomis pasaulio kalbomis. Panašiai tiek parengta diskų su meditacijomis. Vien knygos rusų kalba spausdinamos 350 tūkst. egzempliorių tiražu.

„Sirijus“ centro prezidente mediumė tapo 2001 m. Tarp mistinių T. Mikušinos pašnekovų yra tokios antikos religinės dievybės kaip Atėnė ir Apolonas, Heraklis, krikščionių – Jėzus ir Mergelė Marija bei daugybė kitų. Tačiau bene dažniausiai bendraujama su rytų, ypatingai budistų ir induistų religinėmis dievybėmis. Su pastaraisiais susisiekta buvo iki penkiasdešimt kartų.

Tiesa, bendraujama ne tik su religinėmis dievybėmis, bet ir su seniai mirusiomis istorinėmis asmenybėmis. Viena tokių – paskutinis Rusijos caras Nikolajus II, kurio neva perduotas mintis T. Mikušina taip pat yra sudėjo į knygą. Beje, remiantis tokio tipo istorinėmis asmenybėmis, skleidžiamos nacionalizmo idėjos, būdingos „Didžiosios baltosios brolijos“ bendruomenei.

Pavyzdžiui, T. Mikušina yra skelbusi idėjas, kad Rusijai aukštesnės jėgos yra numačiusios ypatingą misiją, kuri išgelbės žmoniją. Šiuo metu netoli Omsko, Rusijoje, veikia ir bendruomenės lėšomis pastatytas centras. Dar keturi centrai bendruomenės lėšomis atidaryti Čeliabinske ir Maskvoje (Rusija), Ukrainoje, Baltijos šalyse.

Pati T. Mikušina iš Rusijos pasitraukė ir šiuo metu gyvena Europoje. Prieš tai ji pranešė, kad Rusijos žmonijos gelbėjimo misija yra baigta.

M. Puidokas „porą kartų buvo atėjęs ir tiek“

Lietuvoje M. Puidoko pastangomis įkurta organizacija „Sirijus“ veikia Kaune. Jos patalpos, tiksliau, kambarys, yra Laisvės alėjoje. Organizacija išlaikoma iš fizinių asmenų aukų, knygų leidybos bei pardavimų.

BNS nuotr.

Organizacijos „Sirijus“ Lietuvoje direktorė Zita Aleknaitė pabrėžė, kad tai nėra religinė bendruomenė, jos taip pat nesaisto jokie ryšiai su politinėmis partijomis. Esą tai bendraminčius vienijanti organizacija, kuri nesudarinėja narių sąrašų, nerenka nario mokesčių.

„Centre dirba savanoriai, buhalteriją tvarko samdyta įmonė. Mes kai kurių žmonių, kurie domisi, net nežinome. Pavyzdžiui, gyvename iš fizinių asmenų paramos, bet daugumos tų žmonių net nepažįstame“, – sakė Z. Aleknaitė.

Šiuo metu Lietuvoje veikiančioje organizacijoje yra apie 30 nuolatinių lankytojų, kiek yra prijaučiančių – patys organizacijos vadovai nežino. Pasak Z. Aleknaitės, tarp nuolatinių lankytojų M. Puidoko nėra.

„Jis pats atėjo pas mus pamatęs skelbimą apie organizuojamą judėjimą už dorovę. Padėjo mums suorganizuoti vietą bendraminčiams rinktis, tačiau ne pats, o viso labo mums surado advokatą, kuris buvo jo pažįstamas. Mums reikėjo tokio specialisto įstatams paruošti, nes tokios patirties neturėjome. Vėliau, kai įsisteigėme, dar pora kartų buvo atėjęs ir tiek“, – pasakojo centro direktorė.

Visų religijų kokteilis veda į dvasinę išvietę

Visgi religiotyrininkai „Sirijaus“ centrą sieja su teosofais, kurių pradininkė yra Jelena Blavatskaja. Ji save laikė pranaše, per „Didžiąja baltąją broliją“ kontaktuojančia su kosmosu. Tokia pačia pranaše, kokia šiandien prisistato ir T. Mikušina. Beje, J. Blavatskają „Sirijaus“ bendruomenė laiko viena svarbiausių pranašių. Kas yra tie teosofai, gana aiškiai išdėsto Gabrielius E. Klimenka – mistinių fenomenų ekspertas, forumo anomalija.lt administratorius. Daugiau kaip dvidešimt metų paskyręs paranormalių reiškinių tyrimams ekspertas straipsnyje „Apie dvasinį programavimą ir ezoterinius kokteilius“ rašo:

„Ezoterikas savo programą bando užglostyti įvairiomis pseudodvasinėmis praktikomis ir pseudofilosofijomis, kurias jis laiko itin autentiškomis, nors pasigilinus, pasirodo, jog tai iškreiptas koks nors senųjų religijų mokymas, atmėžtas su kokio nors magijos didžiūno gautais apreiškimais. Čia geras pavyzdys būtų teosofija, kurioje sudėtas iškraipytas įvairių religijų dvasinis mokymas, ir tokių veikėjų kaip Jelena Blavackaja nežinia iš kokių jėgų gauti apreiškimai. Labiau apsišvietusiam asmeniui iškart tampa aišku, iš kokio kokteilio jie padaryti.“

Ir dar: „Tokiu ar panašiu kokteiliu vaišinasi, o gal net ir maitinasi didžioji dalis ezoterikos pasekėjų. Kur jis veda? Na, pažiūrėjus į didžiųjų magijos adeptų tokių kaip Alisteris Crowley gyvenimo pabaigą, viskas tarsi tampa aišku. Kai matai, jog žmogus apsiskelbęs Megaterionu, t. y. didžiuoju Apokalipsės žvėrimi, tapęs visišku narkomanu miršta psichiatrinėje ligoninėje, klausimų net nekyla, kad viskas nukeliauja į dvasinę išvietę. Deja, tokių pavyzdžių galima rasti ne vieną ir ne du.“

Rusai mato sąsajų tarp T. Mikušinos ir Ukrainos sektos žudikės

Į organizacijos „Sirijus“ veiklą bei T. Mikušinos mokymus gana atsargiai žiūri kaimyninės valstybės. Rusijoje pasirodžius lauko reklamai su nauja T. Mikušinos knyga įvairiuose forumuose pasipylė įspėjimai: „Atsargiai, sekta!“

Dar 2017 m. Rusijoje, Novasibirske esančios Šv. Aleksandro Nevskio katedros Informacijos ir konsultacijų centras sektanizmo klausimais išplatino pranešimą apie tokių organizacijų keliamą pavojų.

„Į mus kreipėsi moteris, kurios dukra ketverius metus aktyviai dalyvavo dvasinio vystymosi meistrų mokymuose. Per šį laikotarpį ji drastiškai pakeitė savo elgesį: užsidarė, bendrauja tik su organizacijos nariais valandų trukmės seminaruose, meldžiasi namuose valandomis, neatsižvelgia į savo du vaikus, išeina į mokymus ir palieka juos vienus. Šiuo metu dukrą kankina rimti galvos skausmai, dingsta atmintis“, – rašoma centro perspėjime.

Beje, rusai iškart „Sirijus“ veiklą susiejo su nepriklausomybės pradžioje Ukrainoje susikūrusia „Baltosios brolijos“ sekta, kuri buvo priskirta žudikiškosioms. Jai vadovavo Jurijus Krivonogovas ir Marina Cvigun. Ėmę bendrauti su kosminėmis būtybėmis abu pasikaitė vardus į dvasingesnius. M. Cvigun tapo Marija Devi Kristus, o J. Krivonogovas – Joanu Svamiu, kas buvo aliuzija į Joną Krikštytoją.

Vėliau prie šios porelės prisijungė ir Vitalijus Kovalčukas, tapęs Marijos Devi vyru. Pastaroji tiek įsijautė į vaidmenį, kad ėmė skelbtis esanti ne tik Dievo Motina Marija, bet visa Šventoji Trejybė viename: Tėvas, Sūnus ir Šventoji Dvasia, tik moteriško pavidalo.

Šis spektaklis ką tik iš Sovietų Sąjungos išsivadavusiai tautai sukėlė psichozę. Pagrindinė šios sektos narių valdymo priemonė – trumpas miego režimas. Nariui buvo leidžiama miegoti iki 4 valandų per parą. Įtariama, kad sekėjams buvo duodama ir narkotinių medžiagų. Dėl miego stokos ir apsvaiginti nariai 1993 m. buvo įtikinti įvykdyti Sofijos sobore susideginimo akciją. Pastarajai kelią užkirto tik ukrainiečių policijos pajėgos.

Organizacijos lyderiai buvo suimti ir nuteisti. Jiems paskirtos nuo 4 iki 6 metų kalėjimo bausmės.

esotericonline.net nuotr.

Lietuvos „Sirijus“ centro direktorė kategoriškai atmetė visas sąsajas su šia žudikiška Ukrainos sekta. Z. Aleknaitės teigimu „Baltoji brolija“ ir „Didžioji baltoji brolija“ yra du skirtingi judėjimai ir „Sirijus“, skirtingai nei ukrainiečių sekta, priklauso pastarajam.

Apie tai, kaip įvairūs ezoteriniai judėjimai veikia žmogaus sąmonę, savo straipsnyje yra užsiminęs ir G. E. Klimenka. Eksperto pastebėjimais, ezoterika gana dažnai „programuoja“ žmogų, siekdama užvaldyti tiek jo protą, tiek psichologiškai.

„Toks programavimas vyksta nuolatos, į pagalbą pasitelkiant žmonių neišmanymą. Žmonės dėl savo neišmanymo papuola ant tokio kabliuko, o tada jau su jo mąstymu daryk, ką tik nori, jis lengvai pasiduos. Gerai, jei kabliukas tik per kišenę kirto, o juk būna ir baisesnių dalykų, kada programavimas visiškai suėda žmogaus gyvenimą bei santykius su artimaisiais“, – rašo mistinių fenomenų ekspertas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.