Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.01 15:40

Filosofas A. Jokubaitis apie kandidatus į prezidentus: jei tarp jų būtų autoritetas, mes jį žinotume

Filosofas Alvydas Jokubaitis sako, kad pagrindinis dalykas šiame pasaulyje, kuris yra nepašalinamas elementas – tai tas kvailumas, dažnu atveju yra neišvengiamas.

LRT TELEVIZIJAI pristatęs savo knygą „Politinis idiotas“ A. Jokubaitis teigė, kad knygoje remiamasi F. Dostojevskio žmogumi, o rašant šią knygą autoriaus nuomone reikėjo suprasti, kas yra žmogus.

„Šitas pasaulis kaip visuma nėra protingas. Žmogus yra protaujantis, bet šito pasaulio racionalumas yra sudėtingesnis klausimas. Filosofai nuo to visada ir pradėdavo“, – LRT TELEVIZJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjo filosofas.

Kalbėdamas apie kvailumą kasdieniuose gyvenimuose, filosofas sako, kad žmogui visų pirma reikia suprasti, jog nesame protingi iki galo, nežinome daugybės dalykų.

„Šis pasaulis labai gąsdina, įvairios „fake news“ jau skverbiasi į mūsų pasaulį, būtų gerai tam tikrų dalykų nebedaryti, bent jau dabar būkime kaip krištolo parduotuvėje ir nedarykime jokių staigių judesių, nes bijau, kad galime padaryti daug blogiau. Tie, kurie sako, kad D. Trumpas yra kvailys, su tuo aš nesutinku, tačiau reikia prisiminti, kad tai yra galingiausios pasaulio valstybės prezidentas. Jūs neįsivaizduojate, kokia jėga stovi už šito žmogaus“, – kalbėjo A. Jokubaitis.

Paklaustas apie šį pavasarį artėjančius rinkimus Lietuvoje, filosofas mano, kad šiuo metu visi per daug susikoncentravę į būsimo prezidento paieškas, vykstančias diskusijas ir kitus dalykus, tiesa, A. Jokubaitis pažymi, jog rinkimai yra svarbus dalykas, nes Lietuvai reikia išsirinkti prezidentą, tačiau čia pat pažymi, jog tarp dalyvaujančių akivaizdžiai trūksta autoritetų.

„Kai žiūri šituos rinkimus, galbūt meskime burtus, nes kai matau visus pagrindinius kandidatus, tai praeis. Aš suprantu, jog turėjau pasakyti, kad, štai, žiūrėkite, išrinkime geriausią, bet, aš suprantu, jei būtų autoritetas, mes jau jį žinotume. O šiuo momentu, žmonės, kurie dalyvauja rinkimuose galbūt tiks, kad juos laimėtų, bet visiškai neaišku, ar tiks prezidento institucijai“, – svarstė filosofas.

Plačiau – laidos įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi