Lietuvoje

2019.01.28 15:26

FNTT antrą kartą atsisako pradėti tyrimą dėl trąšų, „Agrokoncerno“ importuojamų iš Rusijos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.28 15:26

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atsisako pradėti tyrimą dėl trąšų, importuojamų iš Rusijos gamyklos „Minudobreniya“, kuri galbūt priklauso į tarptautinių sankcijų sąrašą įtrauktam Arkadijui Rotenbergui.

Trąšas, kaip paaiškėjo po LRT atlikto tyrimo, importuoja valstiečių lyderiui priklausantis „Agrokoncernas“ bei dar aštuonios Lietuvos bendrovės.

Tai – jau antras kartas, kai FNTT tyrėjai atsisako pradėti tyrimą dėl į Lietuvą importuojamų „Minudobreniya“ trąšų.

Po pirmojo atsisakymo Generalinė prokuratūra nurodė FNTT iš naujo įvertinti aplinkybes.

FNTT savo išvadoje nurodo, kad rusiškos gamyklos trąšas importavusios bendrovės nežinojo apie A. Rotenbergui taikomas sankcijas, taip pat nežinojo ir kam priklauso trąšų gamykla, todėl nėra pagrindo pradėti tyrimą.

A. Rotenbergas yra artimas Kremliaus lyderio Vladimiro Putino bičiulis.

Opozicija svarsto tokį sprendimą skųsti ir teigia, kad klausimas dėl sankcijų apėjimo turėtų būti keliamas Europos Sąjungos lygmeniu.

„Yra galimybė skųsti tokį sprendimą, mąstome apie tai, nors dar neturime galutinio sprendimo. Perskaitėme visus išdėstytus argumentus. Akivaizdu, kad mes, kaip valstybė, privalome padaryti veiksmus politine prasme: iškelti klausimą Europos Sąjungos lygiu, kad vis tik sankcijų mechanizmas yra apeinamas.

Ir gana paprastu būdu: pasitelkiami tarpininkai, savotiškai sumaišoma, kas gi galutinis naudos gavėjas. Tokiu būdu tos įmonės, kurios neša naudą žmonėms, kurie iš tiesų yra įtraukti į sankcijų sąrašus, pavyzdžiui, ponas A. Rotenbergas. Bet formaliai kaltinti negalime, nes šios įmonės sankcijų sąraše neegzistuoja“, – LRT TELEVIZIJAI sako Seimo TS-LKD narys Laurynas Kasčiūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.