Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.15 19:03

L. Linkevičius: turime ir galime padėti Mariupoliui

BNS, LRT.lt 2019.01.15 19:03

Užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui antradienį dėl prastų oro sąlygų nepavyko nuskristi į Mariupolį. Kartu su kolegomis iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos besilankantis Ukrainoje L. Linkevičius, pabrėžė, kad Vakarų bendruomenė negali pasyviai stebėti Rusijos veiksmų Kerčės sąsiauryje ir Azovo jūroje.

„Privalome reikalauti, kad Rusija gerbtų nevaržomos laivybos teises pagal tarptautinę jūrų teisę. Rusijos agresija Kerčės sąsiauryje ir neteisėti veiksmai Azovo jūroje kuria reikšmingus neigiamus padarinius Ukrainai ir jos Azovo jūros uostams”, – sakė L. Linkevičius.

Ministras pažymėjo, kad importo ir eksporto srautų sumažėjimas, kurį lėmė savavališki Rusijos veiksmai Azovo jūroje ir jos prieigose, ženkliai sumažino Mariupolio ir Berdiansko jūrų uostų krovos apimtis, o tarptautinė bendruomenė privalo aktyviau prisidėti prie netrikdomos navigacijos Azovo jūroje atkūrimo ir susisiekimo su šiais regionais pagerinimo, skelbiama Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

„Rusijos agresijos akivaizdoje jau 5 metus gyvenantys žmonės nusipelnė mūsų paramos: privalome nuolat ir garsiai įvardinti, kad Rusijos veiksmai yra neteisėti ir nepateisinami, bei teikti konkrečią paramą konkrečių regionų padėčiai pagerinti”, – pažymėjo L. Linkevičius.

Lietuva, siekdama priminti Azovo jūros klausimą tarptautinei bendruomenei ir pademonstruoti solidarumą su Mariupolio gyventojais, inicijavo bendrą vizitą su Estija, Latvija ir Lenkija. Dėl nepalankių oro sąlygų nepavykus pasiekti Mariupolio, susitikimai vyko Dnipro mieste, aplankyta I. Mečnikovo ligoninė. Sausio 15 dienos išvakarėse Mariupolį pasiekė Akmenės rajono savivaldybės ir Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis Odesos karo ligoninės Mariupolio filialui dovanojamas greitosios pagalbos automobilis su medicinine įranga.

Numatoma, kad šį vakarą Kijeve ministras Linas Linkevičius kartu su Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrais susitiks su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka.

Rusija lapkričio pabaigoje Kerčės sąsiauryje apšaudė ir užėmė tris Ukrainos karinius laivus, nes kaltina juos pažeidus teritorinius vandenis prie 2014 metais aneksuoto Krymo.

Ukraina ir jos rėmėjai Rusijos veiksmus pavadino dar vienu agresijos aktu, o Lietuva dėl įvykių Kerčės sąsiauryje paskelbė sankcijas atskiriems Rusijos piliečiams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi