Lietuvoje

2019.01.11 22:40

Valdančiųjų „pokštas“ Seimo salėje – suvarpytas taikinys su įsivaizduojamu G. Landsbergiu?

Ineta Nedveckė, LRT.lt2019.01.11 22:40

Seimo „valstiečių“ frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis penktadienio vakarą pateikė Seimui naują Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo redakciją, po pateikimo jai pritarta. Tiesa, be svarstomo įstatymo turinio plenarinių posėdžių salėje žurnalistų dėmesį pritraukė ir kelių Seimo valdančiųjų elgesys.

Fotografai užfiksavo, kaip, svarstant LRT įstatymo pataisas, plenarinių posėdžių salėje parlamentarai – Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Artūras Skardžius ir „valstiečių“ atstovės – Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė bei Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė – aptaria šaudykloje naudojamą suvarpytą taikinį, virš kurio užrašas –„Gabrielius“. Galima tik spėti, kad politikai įsivaizdavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderį Gabrielių Landsbergį.

A. Širinskienė paaiškino, kad tai – viso labo šmaikšti dovana jai nuo A. Skardžiaus. Daugiau apie tai komentuoti ji nepanoro.

„Tai buvo labai asmeninė dovana ir nenorėčiau daugiau išduoti apie ją“, – juokdamasi komentavo A. Širinskienė.

A. Skardžius, komentuodamas dovaną, taip pat buvo geros nuotaikos. „Buvo tokia išdaiga ir tiek“, – sakė jis besijuokdamas.

Paklaustas, ką taikinys simbolizuoja, Seimo narys sakė nežinantis. „Ir išvis čia nėra viešas dalykas“, – sakė jis.

A. Skardžius tikino, kad omenyje neturėjo G. Landsbergio: „Ne, tikrai ne. Baikit, prie ko čia Gabrielius. Nejuokaukit.“

„Bendras jausmas – nejauku. [...] Man atrodo, kad ką jis turėjo omenyje, yra visiškai aišku. Net neabejoju, kad tas pokštas tikrai turi krislą realybės“, – įvykį komentavo G. Landsbergis.

Už naują valdančiųjų „valstiečių“ siūlomą LRT įstatymo redakciją penktadienį balsavo 50, prieš – 36, susilaikė 2 parlamentarai. Iš viso balsavo 88. 

Pagrindinis komitetas, kuriame toliau bus svarstomos pataisos – Kultūros, kiti – Žmogaus teisių ir Nacionalinio saugumo ir gynybos. Į plenarinių posėdžių salę redakcija grįš pavasario sesijoje. Išsamiau apie tai skaitykite šioje nuorodoje.

Daugiau vaizdų iš LRT įstatymo svarstymo – LRT.lt galerijoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.