Lietuvoje

2018.12.27 18:05

Orai Naujųjų metų naktį: keliaujantiems teks būti atsargiems

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.12.27 18:05

Paskutinę šių metų dieną daugelyje Lietuvos rajonų vyraus pliusinė temperatūra, o Naujųjų metų naktį galime sulaukti ir kritulių, ir nedidelio šalčio, todėl keliaujantiems reikia būti atidiems, LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė.

Pasak sinoptikės, per Kalėdas džiuginusios sniego pusnys laikysis neilgai. Ji sako, kad ir dabar sniego danga siekia 13–14 cm Vilniaus krašte, rytiniuose rajonuose. Pajūryje sniego nedaug, o Žemaitijoje – apie 8–10 cm.

„Tačiau šis sniegas labai greitai tirpsta, nes nesusigulėjo – jei lis lietus, iš karto atsivers plikos žemės ploteliai, kurie paryčiais pašals. Plikledžio tikrai neišvengsime“, – sako I. Marcinonienė.

Panašu, kad ir artimiausias dienas orai mažai skirsis, tikina sinoptikė. Naktimis kritulių bus šiek tiek mažiau, o dienomis temperatūra svyruos nuo 0 iki 5 laipsnių šilumos. Vyraus pietvakarių, vakarų krypčių vėjai.

Vairuotojams reikėtų būti budriems – rytais keliai gali būti slidūs. „Pirmadienis – paskutinė šių metų diena. Iki šiol ši diena yra buvusi labai įvairi – prie jūros yra buvę ir 6–8 laipsniai šilumos, tačiau neturėtume sumušti tokių šilumos rekordų“, – teigia specialistė.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Ji tikina, kad pirmadienį vyraus pliusinė temperatūra, kritulių neturėtų būti daug, išskyrus rytinius rajonus. „Naktį iš sekmadienio į pirmadienį pragiedrės, todėl tikėtina minusinė temperatūra – daugelyje rajonų galimas plikledis. Pirmadienio dieną minusinė temperatūra gali laikytis šiauriniuose šalies rajonuose, o pajūryje bus 3–4 laipsniai šilumos“, – sako I. Marcinonienė.

Pasak jos, jei Naujųjų naktį temperatūra laikysis apie 0 laipsnių, galime sulaukti ir lijundros, ir plikledžio, o keliaujant per skirtingus rajonus kritulių fazė kaitaliosis.

„Keliaujantiems tikrai reikia būti atidiems. Naujųjų metų sutikimo naktis nusimato visai nebloga – pirmoji nakties pusė nusimato su pragiedruliais, ypač rytiniuose Lietuvos rajonuose, o Žemaitijoje – lengvas šaltukas – nuo -2 iki 0 laipsnių, Aukštaitijoje – apie 4–5 laipsniai šalčio“, – prognozuoja I. Marcinonienė.

„Pagal dabartinius duomenis antroji nakties pusė bus permaininga, ypač paryčiais. Pirmosios sausio dienos bus ganėtinai šiltos, o trečiadienį ir ketvirtadienį ciklonas žada labiau žiemišką orą – turėtume sulaukti ir sniego, ir didesnių šalčių“, – priduria sinoptikė.