Lietuvoje

2018.12.15 13:36

Atotrūkis tarp I. Šimonytės ir G. Nausėdos prezidentinių reitingų dar sumenko

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.12.15 13:36

Kelis mėnesius vis augęs konservatorių kandidatės į prezidentus Ingridos Šimonytės reitingas šį mėnesį liko toks pats, bet Gitano Nausėdos populiarumas šiek tiek sumenko, tad atotrūkis tarp jų prezidentiniame reitinge dar sumažėjo. Taip LRT RADIJUI sakė sociologas, visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

„Yra ryškūs du lyderiai – Gitanas Nausėda (23 proc.) ir Ingrida Šimonytė (20 proc.). Skirtumas nėra didelis ir jis šiek tiek sumažėjo“, – komentavo jis.

Praėjusį mėnesį I. Šimonytę, kaip tinkamiausią kandidatę į prezidentus, matė 20 proc. apklaustųjų, o G. Nausėdą – 25 proc.

Kadangi galutinis kandidatų į prezidentus sąrašas neegzistuoja, bendrovė „Vilmorus, sudarydama kandidatų į prezidentus reitingą, respondentus apklausia nenurodydama galimų variantų. Ir dažnas, atsakydamas į tokį klausimą, mini Saulių Skvernelį, nors jis pats sako dar neapsisprendęs kandidatuoti. Tiesa, pasak V. Gaidžio, tokie paminėjimai retėja, bet dabartinis premjeras toliau išlieka trečioje vietoje tarp populiariausiųjų.

„Vienas dalykas – kad jis nepareiškė noro (jau laikas taip pareikšti). [...] Antra – jo reitingas mažėja dėl kitų problemų. Jo balansas neigiamas, o prezidentas, kad būtų išrinktas tiesiogiai, turėtų turėti daugiau mažiau visų gyventojų paramą. Jis negali būti dalies gyventojų atstovas“, – aiškino sociologas. 

Arvydo Juozaičio, Naglio Puteikio, Aušros Maldeikienės reitingai kiek pakilo, bet jie yra gerokai mažesni negu G. Nausėdos ir I. Šimonytės. 

„Prieš metus atrodė, kad norinčių bus daug ir virs superkova, bet šiuo metu lyg ir kandidatų netiek daug. Nors laiko dar yra“, – sakė „Vilmorus“ vadovas.

Informaciją apie populiariausius politikus rasite ČIA.

Apklausia rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Ineta Nedveckė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt