Lietuvoje

2018.12.15 09:31

Mokytojų streikai paliko ženklą S. Skvernelio reitinguose

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.12.15 09:31

Lapkritį premjerą Saulių Skvernelį teigiamai vertino 45 proc. apklaustųjų, bet dabar vyriausybės vadovo reitingas krito iki 37 proc. Tokį ryškų pokytį sociologas, visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys sieja su gruodį apogėjų pasiekusiu mokytojų streiku.

„Tas mažėjimas vyksta jau ne vieną mėnesį – gal ketvirtą ar penktą. Bet šįkart pirmą kartą daugiau yra neigiamų jo vertinimų nei teigiamų. Jo balansas jau neigiamas“, – LRT RADIJUI konstatavo sociologas.

Pasak jo, tokia įtaka reitingams rodo, kad visuomenei nepatiko S. Skvernelio pasirinktas problemos sprendimo būdas.

„Neabejotina, kad S. Skvernelio linija pralaimėjo – ji nepatiko nei mokytojams, nei tiems, kurie per televiziją žiūrėjo visus procesus“, – kalbėjo jis.

Neigiamas vertinimas būdingas ir buvusiai ministrei Jurgitai Petrauskienei. Apklausa vykdyta tada, kai ji dar buvo ministrė. Jos reitingas, kaip pasakojo V. Gaidys, ir taip buvo labai žemas (11 proc. teigiamų vertinimų), o gruodį jis sumažėjo iki 6 procentų, neigiamas vertinimas pasiekė net 58 proc. Ji, pasak V. Gaidžio, buvo blogiausiai vertinta Lietuvos politikė ir sociologas neprisiminė jokio kito politiko, kuris būtų taip prastai vertintas.

„Ir anksčiau streikai turėjo įtakos reitingams, bet šį kartą jie buvo labai ryškūs – su ministerijos užėmimu ir su daugybe reakcijų“, – aiškino „Vilmorus“ vadovas.

Švietimo ir mokslo ministrę laikinai pakeitė vienas populiariausių ministrų iš dabartinio kabineto – Rokas Masiulis. Jis populiariausių Lietuvos politikų reitinge – penktas.

„Akivaizdu, kad ministrui Rokui Masiuliui, kuris dabar švietimo ir mokslo ministro pareigas eina laikinai, sekasi daug geriau“, – kalbėjo sociologas. 

Pirmoje populiariausiųjų reitingo vietoje jau seniai įsitaisiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ją palankiai vertina beveik 60 proc. Tačiau jeigu reitingas būtų sudaromas atsižvelgiant į teigiamų ir neigiamų vertinimų balansą, pirmoje vietoje būtų ne prezidentė, o Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Jį palankiai vertina 57 proc. 

Trečioje vietoje – užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. „Jis populiarus jau antrą kadenciją ir jo reitingas visada aukštas“, – pabrėžė V. Gaidys. 

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis – irgi tarp populiariausiųjų (44 proc.).

Informaciją apie populiariausius kandidatus į prezidentus rasite ČIA.

Apklausia rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Ineta Nedveckė.