Lietuvoje

2018.12.14 12:42

S. Skvernelis slapta informacija su konservatoriais nesidalys

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2018.12.14 12:42

Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis teigia iš dalies specialiųjų tarnybų jau gavęs informaciją apie galimas grėsmes šalies viduje. Premjeras teigia, kad šia informacija pasidalijo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu ir „valstiečių“ lyderiu Ramūnui Karbauskiu, tačiau konservatoriams šie duomenys, anot S. Skvernelio, nebus atskleisti.  

„Atsakymai yra gaunami, jie yra įvairūs ir, jeigu aš manau, kad yra svarbu, tai, pagal principą „būtina žinoti“, informuoju ir kitas institucijas. Vakar pasirašiau taip pat riboto naudojimo raštą Seimo pirmininkui, nes manau, kad jam taip pat būtina žinoti tam tikrą informaciją, kas susiję su Seimo veikla“, – penktadienį žurnalistams vyriausybėje sakė S. Skvernelis, paklaustas, jau gavo atsakymus iš specialiųjų tarnybų dėl galimų grėsmių Lietuvai.

Jis teigia, kad institucijų atsakymai patvirtina jo anksčiau išreikštą nerimą.

„Tai yra labai svarbi informacija. Mes į ją privalomai ir reaguojame, ir reaguosime, nes tai tikrai apima visus procesus šalyje. Tikrai nereikėtų matyti vien užsienio intervencijos arba užsienio tam tikrų grėsmių. Turime tam tikrus iššūkius ir šalies viduje“, – komentavo premjeras.

S. Skvernelis teigė, kad iš specialiųjų tarybų gauta informacija pasidalijo ir su „valstiečių“ lyderiu R. Karbauskiu.

„Ponui R. Karbauskiui, kaip valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnui, dalis informacijos irgi pateikta“, – tvirtino premjeras.

Anot jo, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete dirbantiems konservatorių atstovams slapta informacija nebus teikiama.

„Tai yra informacija, kuri teikiama mums, ir tai neatitiktų principo „būtina žinoti“, tai yra neteiksime jokios informacijos konservatoriams. [...] Turėjimas leidimą dirbti su slapta informacija nereiškia, kad tu tą visą slaptą informaciją gali gauti. Taip, kaip tai buvo padaryta tame pačiame komitete, kada ponas M. Puidokas ir dar 11 Seimo narių užklausė informacijos ir apie ponią Rasą Juknevičienę iš saugumo departamento, tai ją gavo komitetas, šitų klausimų iniciatoriai tos informacijos negavo. Buvo nuspręsta, kad tai neatitinka principo „būtina žinoti“, – komentavo S. Skvernelis.

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę ministras pirmininkas S. Skvernelis pranešė turintis konservatorių planą, kaip nuversti „valstiečių“ valdžią ir Seime prabilo apie galimą Kremliaus įtaką TS-LKD.

Antradienį premjeras patikslino, kad į specialiąsias tarnybas kreipėsi ne dėl konservatorių, o dėl „šalyje vykstančių“ procesų“.