Lietuvoje

2018.12.14 10:34

Premjeras remia V. Sinkevičiaus kandidatūrą į Vilniaus merus, netekti dar vieno ministro nebijo

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.12.14 10:34

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia remiantis „valstiečių“ sprendimą Vilniaus mero rinkimuose iškelti parlamentaro, ūkio ministro Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūrą. Premjeras teigia nesijaudinantis, jei ministrui laimėjus mero rinkimus, vėliau tektų vyriausybei pasitikrinti pasitikėjimą parlamente.

„Tai yra tikrai puikus jaunas žmogus ir, manau, geriausias pavyzdys valstybei, jaunimui, ką gali padaryti vaikinas iš paprasto Šeškinės daugiabučio, iš paprastos šeimos – mama sunkiai augina du vaikus – kuris neturi jokių protekcijų, kabinasi į gyvenimą pats, įgyja puikų išsilavinimą užsienyje ir ne vieną, baigęs užsienio universitetus, sukūręs puikią šeimą ir savo kompetencija, veržlumu sugebėjęs ir mane įtikinti, ir tapti mūsų kandidatu Seime“, – antradienį vyriausybėje apie V. Sinkevičių kalbėjo S. Skvernelis.

Jis teigė tikintis, kad asmeninės V. Sinkevičiaus savybės leistų jam inicijuoti proveržį Vilniuje.

„Manau, kad vilniečiams tai (V. Sinkevičiaus pergalė Vilniaus mero rinkimuose –  LRT.lt) būtų naujas postūmis, naujas požiūris, tai yra lietuviško jaunimo svajonės išsipildymas, pavyzdys, ką galima pasiekti savo darbu ir atsverti tam tikrą kitą pavyzdį, kada postai yra paveldimi, turint labai garbingą pavardę arba garbingus giminaičius ir tau nesvarbu, nes gali gauti bet kokią poziciją Užsienio reikalų ministerijoje ar vietą partijos sąraše į Europos Parlamentą“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Pagal įstatymus, pasikeitus daugiau negu pusei vyriausybės ministrų, vyriausybei tektų iš naujo pasitikrinti pasitikėjimą Seime. Jei S. Skvernelio vyriausybėje pasikeistų dar du ministrai, premjeras atsidurtų minėtoje situacijoje.  

S. Skvernelio ministrų komandoje nuo kadencijos pradžios pasikeitė šeši ministrai. V. Sinkevičius, jei laimėtų Vilniaus mero rinkimus, taptų septintuoju pasikeitusiu ministru.

Premjeras žurnalistams sakė nebijantis, jei vyriausybei tektų pasitikrinti pasitikėjimą Seime.

„Nematau jokios baimės ir balsavimas dėl biudžeto parodo, ar vyriausybė turi pasitikėjimą Seime – 84 balsai, nesant dar dviejų mūsų žmonių, kurie dėl ligos negalėjo dalyvauti. Tai yra pakankamai didelis pasitikėjimas vyriausybe ir, jeigu reikėtų grąžinti įgaliojimus, pasikeitus daugiau negu pusei ministrų, tai aš be jokios baimės stočiau į Seimo tribūną ir manau, kad įtikinčiau kolegas, kad ši vyriausybė yra verta pasitikėjimo“, – komentavo premjeras.