Lietuvoje

2018.12.11 11:14

S. Skvernelis kreipėsi į specialiąsias tarnybas dėl Kremliaus įtakos konservatoriams

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.12.11 11:14

Premjeras Saulius Skvernelis teigia kreipęsis į specialiąsias tarnybas dėl Kremliaus įtakos didžiausiais opozicinei partijai – Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD).  

Antradienį Seime, prieš biudžeto svarstymą, žurnalistams S. Skvernelis teigė, kad ir toliau laikosi savo pareikštos nuomonės, kad Kremlius daro įtaką konservatoriams.

„Laikausi kiekvieno savo žodžio, kurį pasakiau“, – pažymėjo premjeras.

Jis patvirtino, kad dėl Kremliaus įtakos TS-LKD jau kreipėsi į specialiąsias tarnybas.

„Tas yra ir padaryta“, – teigė S. Skvernelis.

Premjeras tiksliai neįvardijo, kada kreipėsi į specialiąsias tarnybas. S. Skvernelis taip pat nepasakė, į kokias tarnybas minėtu klausimu kreipėsi.

„Kreipiausi tada, kada, manau, buvo reikalinga kreiptis. Tai yra slaptas raštas“, – lakoniškai komentavo S. Skvernelis.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žurnalistams teigė, kad jam nėra žinoma apie S. Skvernelio kreipimąsi į specialiąsias tarnybas dėl Kremliaus įtakos konservatoriams.

„Kad jie dirba labai dažnai taip, kaip būtų naudinga kitoms valstybėms, tai atrodo, bet, ar su Kremliumi, aš nežinau“, – žurnalistams antradienį Seime sakė R. Karbauskis.

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę ministras pirmininkas S. Skvernelis pranešė turintis konservatorių planą, kaip nuversti „valstiečių“ valdžią ir Seime prabilo apie galimą Kremliaus įtaką TS-LKD.

„Kreipsimės į tarnybas, nes tai, kas daroma mūsų kolegų, atrodo, kad yra Kremliaus politikos vykdymas ir yra abejonių, ar nėra sąsajų su Rusijos specialiosiomis tarnybomis. Manau, kad mūsų specialiosios tarnybos tai atsakys. Tokių prielaidų galima daryti“, – Seime, vyriausybės valandos metu, kalbėjo S. Skvernelis.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tąkart premjero kalbas įvertino kaip neatsakingas.

„Nežinau, tegul žiūrovai patys vertina. Neturiu, ką pasakyti“, – kalbėjo G. Landsbergis.

G. Landsbergis ironizavo, kad konservatoriai sąsajų su Kremliumi turi tiek pat, kiek streikuojantys mokytojai.

„Tiek pat, kiek mokytojai yra Kremliaus smogikai. Neatsakingos kalbos, reikia galvoti, ką šneka“, – S. Skvernelio kalbas vertino TS-LKD lyderis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.