Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.03 12:42

J. Petrauskienė: pradėtos reformos išjudino labai daug interesų

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.12.03 12:42

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį paskelbė keičiantis tris ministrus – kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, aplinkos ministrą Kęstutį Navicką bei švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę. Būtent pastarosios ministrės vadovaujamoje ministerijoje nuo trečiadienio gyvena apie 30 pedagogų, o apie pusantro tūkstančio šalies mokytojų perkopė į ketvirtąją streiko savaitę.

S. Skvernelio sprendimą patvirtino ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Apie ministro pirmininko sprendimą portalas LRT.lt pakalbino pačią postą paliekančią ministrę Jurgitą Petrauskienę.

– Kaip buvo priimtas sprendimas – tai buvo ir jūsų noras, ar premjero pozicija?

– Šiandien premjeras spaudos konferencijoje pristatė savo siūlymus.

– Bet ar jūs to norėjote pati ar visgi tai buvo paraginimas iš S. Skvernelio?

– Aš jokio spaudimo iš premjero tikrai nepatyriau.

– Kada tapo aišku, kad šiandien bus paskelbta tokia naujiena?

– Šis sprendimas priimtas šiandien.

– Penktadienį mokytojai į ministeriją lipo per langus, jau penktą dieną gyvena joje. Ar visa tai turėjo įtakos jūsų patraukimui iš pareigų? Kaip manote, kas lėmė tokią įvykių eigą?

– Manau, kad visa tai, tie sprendimai subrendo dėl to, kad yra inicijuotos tikrai sudėtingos struktūrinės reformos švietime, joms tikrai reikia plataus palaikymo ir valdančiųjų frakcijos, taip pat ir opozicijos. Pradėtos reformos išjudino labai daug interesų ir manau, kad tai yra pagrindinė priežastis bandymo stabdyti reformas, pokyčius švietimo sistemoje, kurie Lietuvai buvo rekomenduojami antrą dešimtmetį.

– O kaip jūs pati asmeniškai jaučiatės dėl tokios situacijos, dėl to, kad reikia palikti pareigas?

– Tikriausiai dabar labai sunku komentuoti jausmą, bet bendrai pagrindinė situacija yra ta, kad ėmiausi atsakomybės, ėmiausi tokių darbų, kurie yra reikalingi švietimo ir mokslo sistemai. Tai tikrai nėra tie sprendimai, kurie yra populiarūs, nėra sprendimai, kurie, matyt, yra daugeliui partijų ir politiškai naudingi, bet jie tikrai reikalingi Lietuvos visuomenei.

– Kaip manote, ką toks sprendimas reikš pedagogų streikui, deryboms dėl jų reikalavimų?

– Šiandien yra vyriausybės posėdis, jo metu bus priimami sprendimai dėl 2019 metų valstybės biudžeto. Taip pat svarstysime ir vienos profsąjungos reikalavimus, kurie sudaro 300 mln. eurų ir vyriausybė priims sprendimus.

– Kas jūs laukia toliau? Ar jau žinote, kokios veiklos imsitės, ką dirbsite?

– Tai tikrai ne šios dienos klausimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi