Naujienų srautas

Lietuvoje2018.12.03 10:21

D. Grybauskaitė su A. Duda planuoja „tvirtesnį atsaką iš ES ir NATO“ dėl Ukrainos

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.12.03 10:21

Viešėdama Klimato kaitos konferencijoje Katovicuose, prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda. Pasak D. Grybauskaitės, dvišaliame pokalbyje su Lenkijos prezidentu pirmiausia aptars tarptautines aktualijas.

D. Grybauskaitė kitų metų pradžioje planuoja oficialų vizitą į Lenkiją.

„Viena didžiausių aktualijų dabar yra situacija Ukrainoje ir kadangi Lenkija, Lietuva yra vieni didžiausių Ukrainos palaikytojų, saugumo iššūkius suprantame labai vienodai, taigi bus apie ką pakalbėti, kaip galima kartu su Lenkija inicijuoti tvirtesnį atsaką iš Europos Sąjungos ir NATO. Taigi, yra klausimų ir tarptautinių mastu, aišku, yra ir dvišalių“, – LRT RADIJUI sakė prezidentė.

NATO vadovas priims Ukrainos užsienio reikalų ministrą, Kijevui prašant didesnės Aljanso paramos Azovo jūroje. Ukraina telkia pajėgas prie Mariupolio ir skundžiasi, kad Rusija jau savaitę neįleidžia laivų į Azovo jūros uostus.

Klimato kaitos konferencija Katovicuose tęsiasi antrą dieną. Pagrindinis jos tikslas – patvirtinti 2015 metais Paryžiuje priimtų įsipareigojimų įgyvendinimo planą, kuris skelbia, kad iki 2030-ųjų valstybės turi iki 40 proc. sumažinti į atmosferą išmetamų ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi