Lietuvoje

2018.11.21 20:15

V. Bruveris: naujas Maidanas būtų Ukrainos, kaip valstybės, pabaiga

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.11.21 20:15

„Kritinė visuomenės masė ir Maidanas, kuris vis dar tęsiasi, tik fiziškai aikštėje nebestovi, jis veikia ir laiko savo pozicijas tiek fronte, tiek aplinkui“, – LRT TELEVIZIJAI sako „Lietuvos ryto“ politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris. Visgi, eksperto teigimu, naujas Maidanas, kuris pradėtų viską šluoti iš pamatų, nauji kraujo praliejimai, būtų šios valstybės pabaiga. „Ir tokia pabaiga, kurios tikisi Rusija“, – mano jis.

Lygiai prieš penkerius metus prasidėjo Ukrainos Orumo revoliucija – Maidanas. Pasak V. Bruverio, pagrindinis Maidano rezultatas – po jo susikristalizavo ir baigė formuotis politinė ukrainiečių nacija: tam tikra kritinė visuomenės dalis, kuri vedė Maidaną į priekį.

„Šiuo metu pagrindinė problema – politinės sistemos sąstingis: politinė sistema iš esmės liko tokia pati. Kaip oligarchinė pelkė, kuri buvo ir prieš Maidaną, ji neatsinaujina ir neleidžia užmegzti ryšio tarp visuomenės ir valdžios institucijų bei valstybės.

Su tuo susijusi ir korupcija, oligarchų įtaka, taip pat oligarchiniai santykiai valdžios viršūnėse ir visur aplink. Šalia to, nepamirškime, vis dar vyksta karas, kuris yra labai žiaurus, aklavietės būsenoje – kada jis baigsis, niekas negali prognozuoti“, – LRT TELEVIZIJAI atskleidžia jis.

Vakaruose taip pat pastebimas šioks toks nusivylimas tuo, kas vyksta Ukrainoje, kad pokyčiai neįvyksta taip sparčiai, kaip tikėtasi, mano V. Bruveris.

„Bet norėčiau pabrėžti, kad tai ne kažkoks emocinis nusivylimas, o tai, kad iki šiol Vakarai neturi aiškios, vieningos, globalinės, geopolitinės strategijos, ką daryti ne tik su Ukraina, bet ir su pagrindine viso šito reikalo problema – Rusija ir jos diktatūra. Ypač, kaip elgtis, reaguoti kiekvienu atveju, kai Rusijos diktatūra imasi vienokių ar kitokių veiksmų. (...) Išlaikoma tik vieninga nuomonė laikytis sankcijų Rusijai“, – svarsto V. Bruveris.

Pokalbis su V. Bruveriu – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.