Lietuvoje

2018.11.21 12:30

Molėtų ir Ignalinos savivaldybėse – STT kratos: neskaidriais pirkimais įtariami Liberalų sąjūdžio nariai

Antradienį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pasibeldė į Molėtų savivaldybės duris. 15min žiniomis, dėmesio centre atsidūrė bent trys asmenys, visi jie – Liberalų sąjūdžio nariai. Tai savivaldybės tarybos narys Danielius Valiauga, Statybos ir vietinio ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Šavelis ir verslininkas, „Melingos keliai“ vadovas Gediminas Pranskūnas. Pasiteiravus apie šias kratas STT atstovų, jie pridūrė, kad krečiama ne tik Molėtų, bet ir Ignalinos savivaldybė.

„Kol kas galime patvirtinti tik tiek, kad atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų Molėtų ir Ignalinos savivaldybėse“, – 15min sakė STT atstovė Renata Endružytė.

Kiek iš viso žmonių sudomino STT, ji žadėjo pranešti kiek vėliau, nes kratos, prasidėjusios antradienį, vykdomos iki šiol.

15min pabandė susisiekti su šiais asmenimis, tačiau jų telefonai išjungti. Nepadėjo ir Liberalų Sąjūdžio Molėtų skyriaus pirmininkas Karolis Balčiūnas.

„Negaliu komentuoti, turiu tik informaciją, kad vakar buvo atvykę pareigūnai, bet komentuoti nieko negaliu, esu pasirašęs pasižadėjimą neteikti informacijos“, – sakė K.Balčiūnas.

Sėkmė šypsojosi pirkimuose

Peržiūrėjus viešųjų pirkimų duomenis, akivaizdu, kad G.Pranskūno įmonei šypsosi laimė. Vien šiemet „Melinga“ triumfavo dviejuose Moletų savivaldybės skelbtuose pirkimuose.

Jie už beveik 278 tūkst. eurų įsipareigojo įrengti dviračių ir pėsčiųjų taką Ąžuolų gatvėje. Taip pat už 78 tūkst. Verbiškių kaime turėjo atlikti Ateities gatvės kapitalinį remontą.

Sėkmė viešosiose pirkimuose šypsosi ir įmonei „Bebrusai“, ji vien šiemet laimėjo 5 kartus, o bendra suma – daugiau nei 50 tūkst. eurų.

Viskas kaip ir būtų gerai, jei ne viena smulkmena – įmonės valdybos pirmininkas yra tarybos narys Danielius Valiauga.

„Mūsų įmonei padeda laimėti tai, kad esame vietiniai dalyviai, turintys savo žaliavą ir galintys pasiūlyti mažiausią kainą. Nesame tiek daug ir laimėję“, – sakė D.Valiauga, kai prieš metus portalas delfi.lt pasidomėjo apie „Bebrusai“ įmonės sėkmę viešuosiuose pirkimuose.