Lietuvoje

2018.11.18 23:15

Gamtosaugininkai: vilkų nėra tiek daug, kaip teigia medžiotojai ir ūkininkai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.18 23:15

Atsižvelgdama į gyventojų skundus dėl sudraskytų gyvulių, Aplinkos ministerija šį sezoną nustatė didesnį vilkų medžioklės limitą. Sumedžioti iki 110-imties vilkų numatyta leisti per du etapus. Nors vilkų medžioklės sezonas tęsiasi iki balandžio, neatmetama, kad dėl leidimo antram etapui gali tekti spręsti dar šiemet. 

Ministerija, norėdama kuo tiksliau išsiaiškinti vilkų skaičių, skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet renka informaciją ištisus  metus.

Medžiotojai sako, kad vilkų miškuose daug – per tris savaitgalius, kai vyksta jų medžioklė, jau nušauti 28. 

„Vilkų veikla yra labai intensyvi, jų skaičius pakankamai didelis. Mano galva, tas skaičius siekia vos ne tūkstantį, o gal ir daugiau. Stebime tokį dalyką, kad elnių, briedžių patelės vaikšto be jauniklių, O jaunikliai, kaip žinome, vilkui yra lengvai prieinamas medžioklės laimikis“, – pastebi Vilniaus medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Algis Petrauskas.

Aplinkos ministerija tikslius duomenis apie padarytą žalą turės metų pabaigoje, iki rugsėjo suskaičiuota, kad užpuolimų skaičius panašus, kaip ir pernai, tačiau  papjauta daugiau gyvulių. Dar ir lapkritį gauta ūkininkų skundų.

Gamtosaugininkai tvirtina, kad vilkų nėra  tiek daug, kaip teigia  medžiotojai ir ūkininkai.

Skirtingai nei anksčiau, kai vilkų skaičius  buvo nustatomas tik pagal jų pėdsakus sniege, šiemet ministerija renka informaciją ištisus  metus. 

Gauta 30  pranešimų internetu apie pastebėtus vilkus ar jų pėdsakus. Kai kurie medžiotojai, miškininkai, pasieniečiai siunčia ir filmuotos medžiagos bei fotografijų. Apibendrinti duomenis tikimasi iki gegužės.

Plačiau apie tai – Salomėjos Pranaitienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt