Lietuvoje

2018.11.15 17:48

D. Šakalienę po grasinimų ėmė saugoti policija

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.15 17:48

Policija ėmėsi saugoti grasinimų sulaukusią Seimo narę Dovilę Šakalienę. Konkrečių priemonių Policijos departamentas nekomentuoja. 

Neseniai beveik dvi dešimtys Seimo narių kreipėsi į generalinį prokurorą dėl grasinimų parlamentarei D. Šakalienei. Seimo narių teigimu, parlamentarė sulaukė ir grasinimų nužudyti.

Komentarai prieš Seimo narę prasidėjo po kauniečių Kručinskų vaikų atėmimo istorijos. Ketvirtadienį paaiškėjo, kad Eglei Kručinskienei vėl pateiktas įtarimas dėl smurto prieš vaiką.  

Vilniaus apygardos prokuratūroje ketvirtadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo grasinimo nužudyti ir šmeižimo. Sprendimas pradėti šį ikiteisminį tyrimą priimtas išnagrinėjus Seimo narės D. Šakalienės ir kitų Seimo narių pareiškimus. Juose teigiama, kad pastarąsias kelias savaites žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose skelbiami komentarai, iliustracijos ir pasisakymai, nukreipti prieš D. Šakalienę, taip pat buvo tiesiogiai grasinama ją nužudyti.

Kai kuriose žiniasklaidos priemonėse ir socialiniuose tinkluose skelbiama Seimo narę D. Šakalienę šmeižianti informacija, kad ji neva, pasinaudodama savo kaip Seimo narės įgaliojimais, grobia vaikus bei pelnosi iš prekybos vaikais.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 145 str. 1 d. (Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą) ir 154 str. 2 d. (Šmeižimas).

Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, jį organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokuroras.