Lietuvoje

2018.11.08 18:13

Šiaulių ir Panevėžio darželiuose – salmoneliozės protrūkiai

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.08 18:13

Šiaulių ir Panevėžio darželiuose – salmoneliozės protrūkiai. Mažiausiai 10 vaikų atsidūrė ligoninėje. Nuo ko vaikai užsikrėtė ir kas buvo salmoneliozės židinys – turėtų paaiškėti po kelių dienų, kai bus gauti laboratorinių tyrimų rezultatai.

Šiaulių lopšelyje-darželyje „Drugelis“ prieš kelias dienas buvo užfiksuotas salmoneliozės protrūkis. Penki darželio auklėtiniai atsidūrė ligoninėje. Jie skundėsi pilvo skausmais, vėmė, viduriavo, karščiavo. „Buvo ir sunkiau sergančių vaikų, kiti sirgo lengvos formos sakmonelioze, dar kitiems užteko stebėjimo ir konsultacijos“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Šiaulių moters ir vaiko klinikos vadovo pavaduotoja Margarita Valūnienė. 

Darželyje patikrinimą atlikę Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai į laboratoriją atidavė tirti paimtus mėginius.

„Paimti mėginiai nuo paviršių, nuoplovų, taip pat maisto produktų. Vienas salmoneliozės užsikrėtimo būdas galėtų būti personalas, kitas – kaip dažniausiai būna, kryžminė tarša ruošiant maistą. Taip pat galėjo būti užkrėsti patys produktai“, – vardijo Šiaulių maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Arūnas Teišerskis.

Tarnyba teigė, kad darželis produktus atsivežė iš įmonės „Sanitex“, jų kilmė lenkiška.

Pasak darželio direktorės, paprastai suvalgę užkrėsto maisto visi suserga vienu metu. Šįkart –  po vieną kas kelios dienos ir iš skirtingų grupių. Pirmas ligos atvejis užfiksuotas prieš savaitę, vėliausias – šiomis dienomis.

Darželyje atlikta patalpų dezinfekcija. Po salmoneliozės protrūkio paprašyta tėvelių kurį laiką vaikų nevesti į darželį. Kol vyksta tyrimas, darželio valgykla uždaryta. Darželinukai pietauja kaimyninėje įstaigoje. 

Salmoneliozės protrūkis užfiksuotas ir Panevėžio darželyje „Kastytis“. Keli vaikai taip pat atsidūrė ligoninėje. 

Visuomenės sveikatos biuro duomenimis, tikslus sergančiųjų skaičius neaiškus. Gali būti, kad dalis vaikų serga lengvesne salmoneliozės forma, todėl į medikus nesikreipta. Kur buvo salmoneliozės židinys, turėtų paaiškėti po kelių dienų, kai bus gauti tyrimų rezultatai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI