Lietuvoje

2018.11.05 19:13

V. Grubliauskas traukiasi iš Liberalų sąjūdžio, į rinkimus Klaipėdoje eis su komitetu

15min.lt2018.11.05 19:13

Klaipėdai jau aštuntus metus vadovaujantis liberalas Vytautas Grubliauskas pirmadienį paskelbė savo sprendimą – jis ketina kandidatuoti į merus trečiąjį kartą. Kaip žinia, merui teko ieškoti alternatyvų, mat Liberalų sąjūdis savo partiečio nebepalaikė ir į merus kelia Seimo narį Simoną Gentvilą. V. Grubliauskas paskelbė pasitraukiantis ir iš Liberalų sąjūdžio narių.

„Tas laikas po visuotinio susirinkimo nebuvo toks paprastas ir lengvas atsipūtimo laikas, rimtų apmąstymų, svarstymų, susitikimų su žmonėmis, bendruomenėmis. Laikas, kuris padėjo man apsispręsti, sprendimą esu pasiruošęs pasakyti šiandien.

Arvydas (tarybos narys Arvydas Cesiulis, – red. past.) akcentavo laišką, kurį papuošė 14 parašų, esu giliai įsitikinęs, kad tų parašų galėtų būti ir daugiau. Kiekvienas parašas yra garbaus klaipėdiečio tikėjimas manimi, galimybėmis, mano patirtimi, žinių bagažu, įdirbiu tęsti darbą Klaipėdos miesto mero pozicijoje.

Nekvestionuoju ir gerbiu Liberalų sąjūdžio apsisprendimą iškelti kitą kandidatą, tačiau turiu savo nuomonę, kuri nesutampa su ja.

Liberalų sąjūdžio, kaip partijos, sprendimai nepalieka kitų galimybių dalyvauti rinkimuose, todėl sakau šiandien visiems jums, klaipėdiečiams, iš kurių daug kas klausė manęs, taip dalyvausiu rinkimuose į Klaipėdos mero poziciją ateinančiais metais. Daug motyvų nulėmė šitą apsisprendimą. Įvardintas laiškas buvo vienas rimtų impulsų, didelis bendruomenės palaikymas negali nejaudinti ir neįkvėpti, kada tavimi tikima ir pasitikima“, – kalbėjo. V. Grubliauskas, ketinantis burti rinkiminį komitetą, telkiant iniciatyvius, jaunus žmones.

Partija nepalaikė

Rugsėjį Liberalų sąjūdžio partijos skyriaus rinkimuose dabartinis miesto meras V. Grubliauskas keliais balsais nusileido S. Gentvilui.

V. Grubliauskas, panašu, buvo gerokai nustebęs dėl tokio partijos kolegų posūkio. Dar išvakarėse, prieš patvirtinant kandidatą į merus, jis kolegoms išsiuntė laišką, kuriame surikiavo nuveiktus darbus, neslėpė klydęs ir mokęsis, tačiau kvietė rimtai apsvarstyti savo pasirinkimą.

Kiek anksčiau V. Grubliauskas teigė gerbiantis liberalų sprendimą, sakydamas „nors gal man jis šiek tiek atrodo keistokas, bet nekvestionuoju jo, o dėl mano ateities variantų yra daug, aš tikrai neskubu jokių daryti karštligiškų judesių“.

Ar ieškos kitų alternatyvų ir kandidatuos į merus V. Grubliauskas meras po netikėto partijos pasirinkimo tiesiogiai neatsakė, tačiau ne kartą minėjo, jog politikoje ketina likti. Miesto meras tikino sulaukęs raginimų kandidatuoti savarankiškai, bet nesakė, ar ketina tam burti rinkimų komitetą, ar savo ateitį sieja su partija.

E. Gentvilui – ne naujiena

Liberalų lyderis Eugenijus Gentvilas tikina, kad Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko sprendimas mero rinkimuose dalyvauti su visuomeniniu rinkimų komitetu jam nebuvo naujiena.

Pasak politiko, jiedu su V. Grubliausku buvo susitikę dar rugsėjo pradžioje, prieš vidinius partijos skyriaus rinkimus dėl liberalų kandidato į mero postą. Tuomet V. Grubliauskas dar nebuvo apsisprendęs, ar apskritai dalyvaus vidiniuose rinkimuose.

Kaip ELTA jau skelbė, liberalams Klaipėdos mero rinkimuose atstovaus Seimo narys Simonas Gentvilas, 6 balsų persvara laimėjęs vidinius rinkimus prieš V. Grubliauską. E. Gentvilas pabrėžė, kad „už jį (Vytautą Grubliauską – ELTA) tuomet balsavo 44 skyriaus nariai, o dabar su juo, atrodo, eis tik keli“.

„Kitaip sakant, žmonės, kurie vidinėje konkurencinėje kovoje palaikė Vytautą, su juo tolesnės ateities nesieja“, – sakė politikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt