Lietuvoje

2018.10.25 23:34

Siūlomų socialinių butų atsisakė daugiau nei pusė eilėje jų laukusių radviliškiečių

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.25 23:34

Įrengusi 14 socialinių būstų nepasiturintiems rajono gyventojams Radviliškio savivaldybė vargais ne galais surado norinčių juose apsigyventi. Švęsti ilgai lauktas įkurtuves atsisakė daugiau nei pusė laukiančių eilėje.

Sumažėjus mokinių Aukštelkų gyvenvietės mokykloje liko tuščias buvęs  mokyklos bendrabutis. Suremontuotas patalpas Radviliškio savivaldybė ir nutarė skirti socialiniam būstui. Dviejų aukštų pastate įrengta 14 vieno, dviejų ir trijų kambarių butų, vienas pritaikytas gyventi neįgaliajam – yra galimybė įvažiuoti vežimėliu, padidintas vonios kambarys.

Tai kainavo daugiau nei 0,5 mln. eurų. Didžioji dalis pinigų skirta iš Europos Sąjungos fondų, per 150 tūkst. pridėjo savivaldybė. Tačiau būstas nesudomino jo laukiančiųjų.

Esą toli – ne pačiame Radviliškyje. Nors iki Aukštelkų vos 7 kilometrai: automobiliu – kelios minutės kelio, dviračiu – keliolika, gan dažnai važiuoja ir autobusai.

„Nesutikau, nes netinkamoje vietoje pasiūlė, nes mieste dirbu ir vaikas į darželį eina, o kaime nėra galimybės privažinėti“, – sakė radviliškietė Violeta Reutaitė.

„Norėtume mieste, bet patys kūrentis“, – aiškino radviliškietė Jolita Matuzevičienė.

„Iš raštiškai išsiųstų  60 pakvietimų, tik 14 surinkome, dar ir telefonu kvietėmės, ne pamatėme, kad ruduo ir reikia šildyti“, – pasakojo Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistė Nijolė Žilvytienė.

Seniūnijos duomenimis, darbo rasti Aukštelkuose nesunku, sutvarkyta gyvenvietės infrastruktūra, čia noriai statosi namus radviliškiečiai

„Tiesiog fantastinis gyvenamasis rajonas pasidarė mūsų Aukštelkai – turime labai daug stambių ūkininkų, turime verslo įmonių, kurioms šiuo metu trūksta darbuotojų, ir įsidarbinti bus didžiulės galimybės. Mokykla, yra biblioteka yra medicinos punktas, seniūnija ant kiemo“, – vardijo privalumus Aukštelkų seniūnė Alma Kubilinskienė.

Pasak rajono mero, renovuoti bendrabutį, o ne pirkti naują socialinį būstą, nuspręsta dėl dviejų priežasčių – kad namas nevirstų griuvena ir kad Aukštelkai – besiplečianti priemiestinė gyvenvietė.

„Mes nesuprantame, ko mes norime, esame jau išpuikę nuo begalybės lengvatų, nuo begalybės pašalpų, nuo begalybės valdžios sudarytų sąlygų, kad galime naudotis viskuo. Atsisakyti tokiame bute gyventi yra nuodėmė“, – stebėjosi Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.

Vis dėlto iš 150 laukiančių socialinio būsto didelėmis pastangomis savivaldybei pavyko namą apgyvendinti, o atsisakiusius moderniai įrengtų butų meras siūlo išbraukti iš  eilės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.