Lietuvoje

2018.10.13 23:01

Skiepai nuo meningokoko infekcijos kompensuojami ne visiems

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.13 23:01

Įstatymas, pagal kurį nuo šių metų kompensuojami skiepai nuo meningokoko infekcijos, atsidūrė Vaiko teisių kontrolieriaus tarnybos rankose. Įstaiga aiškinasi, ar įstatymas nediskriminuoja vaikų dėl amžiaus, nes tik gimusieji po šių metų gegužės gali pretenduoti į skiepo kompensacijas. Sveikatos apsaugos ministerija nurodo problemos nematanti, o gydytojai perspėja skiepytis nepaisant to skiepai mokami ar ne.

Šiemet vasarį gimęs Pranas jau kelis kartus paskiepytas: kai kurie skiepai kompensuojami valstybės, o už kitus tenka sumokėti vaiko tėvams. Kad nuo meningokoko infekcijos būtų skiepijamas nemokamai, mažyliui pritrūko vos trijų mėnesių – visi gimę po šių metų gegužės pirmos nuo meningokoko infekcijos skiepijami nemokamai, o gimę anksčiau ne. 

Skiepams nuo meningokoko reikia išleisti apie 240 eurų. Dėl tvarkos, kai skiepai kompensuojami ne visiems vaikams, o tik gimusiems po gegužės, pasipiktino keli asmenys, kurių skundą dėl diskriminacijos dėl amžiaus nagrinėja Vaikų teisių kontrolieriaus įstaiga. 

Sveikatos apsaugos ministerija sako problemos nematanti, nes tik pradėjus kompensuoti skiepus, jokia valstybė neima skiepyti visų piliečių.

„Įvedant naujus skiepus į skiepų kalendorių remiamasi tuo, kur yra didžiausia tos užkrečiamosios ligos rizika. Sakykime, jei kalbame apie meningokokinę infekciją, tai vaikai iki vienerių metų amžiaus, jei apie roto virusą, tai vaikai iki dvejų metų. Tada pasirenkamas laikas, kada galiam skiepyti pagal indikacijas“, – sako Epidemiologinės priežiūros skyriaus vyr. specialistė Nerija Kuprevičienė 

Medikai pastebi, jog tėvai savo atžalas nuo meningokokinės infekcijos linkę skiepyti vis vėliau, dažniausiai vaikui pradėjus lankyti darželį, kai tikimybė užsikrėsti padidėja. Taip yra pigiau, nes skiepijant vaiką iki dvejų metų reikia trijų injekcijų, o vyresniam tik dviejų.

Nuo meningokoko infekcijos miršta iki 15 proc. pacientų, tačiau dalis išgyvenusiųjų kartais lieka paralyžiuoti ar apkursta.

Plačiau – Izabelės Pukėnaitės reportaže.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05