Lietuvoje

2018.09.29 16:21

„Tvarkiečiams“ R. Žemaitaitis vadovaus dar 2 metus

Giedrė Trapikaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.09.29 16:21

Parlamentinei partijai „Tvarka ir teisingumas“ Seimo narys, šią savaitę išrinktas parlamento pirmininko pavaduotoju Remigijus Žemaitaitis, vadovaus dar dvejus metus. 

Maždaug 300 partijos kongreso delegatų šeštadienį Klaipėdoje jį išrinko partijos pirmininku antrai kadencijai, surinkus 177 balsus, pranešė politikas. 

R. Žemaitaitis rinkimuose rungėsi su partijos Šiaulių skyriaus pirmininke Jūrate Šivickiene, sulaukusia 80 balsų.

Kandidatais į partijos vadovus taip pat buvo siūlomi partijos Marijampolės skyriaus pirmininkas Dobilas Sinkevicius ir Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos vadovas Sigitas Karbaukis, bet jie savo kandidatūras atsiėmė.

Partijos pirmininko pavaduotojais tapo parlamentarai Vytautas Kamblevičius ir Kęstutis Bartkevičius. Iki šiol buvo renkami aštuoni pavaduotojai.

Penktadienį paskirtas Seimo vicepirmininku

Iki kongreso R. Žemaitaitį į pirmininkus siūlė 41 iš 67 partijos skyrių. Seimo „tvarkiečiams“ pasirašius bendradarbiavimo sutartį su valdančiąja koalicija, jis penktadienį paskirtas vienu iš septynių Seimo vicepirmininkų.

Tiesa, pagal partijos įstatus, kandidatus į pirmininkus galima kelti ir per kongresą. Kol kas nėra aišku, ar į vadovo postą pretenduos buvęs partijos pirmininkas europarlamentaras Rolandas Paksas.

Seime partija turi 7 atstovus. Visuomenės apklausos rodo, kad „Tvarka ir teisingumas“ yra ketvirta pagal populiarumą partija, už ją balsuotų 6 proc. apklaustųjų.

Partijai yra pateikti įtarimai prekyba poveikiu, turto iššvaistymu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Politologo Lauro Bielinio manymu, partija ir pats R. Žemaitaitis savotiškai pralaimėtų, jei jis būtų perrinktas pirmininku.

„Jeigu, tarkim, atsitiktų taip, kad jis [R. Žemaitaitis] ir vėl taptų partijos lyderiu, jisai prarastų daug gerbėjų, kurie dar šiandien tikisi kažko iš jo. Mano galva, jis jau nesugebės suvaldyti nei partijos, nei paveikti situacijos, kurioje yra partija, ir visų kitų situacijų, kurios susiformavo Lietuvoje“, – LRT TELEVIZIJAI sako politologas Lauras Bielinis.

Jo manymu, partijai reikėtų jaunesnio kandidato, kuris geriau „suvoktų tendencijas“, nes „tie, kurie atstovauja 10–15 metų senumo tendencijoms tiesiog turėtų pasitraukti į šoną“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt