Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.21 17:06

E. Jankevičius: padarysime viską, kad R. Kazėnienė liktų savo pareigose

ELTA 2018.09.21 17:06

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius solidarizuojasi su Kauno tardymo izoliatoriaus socialinės reabilitacijos skyriaus viršininke Rasa Kazėniene. Jis penktadienį pripažino, kad R. Kazėnienė darbe patiria psichologinį spaudimą ir pabrėžė padarysiąs viską, kad ji išliktų savo pareigose.

„Rasa patiria psichologinį spaudimą, jai yra sunku, aš, kaip teisingumo ministras, tikrai reiškiu paramą Rasai Kazėnienei, ir ministerija tikrai nepaliks Rasos vienos. Šiandien vyksta ikiteisminiai procesai, ministerija bandys įsitraukti kaip trečioji šalis“, – kalbėjo E. Jankevičius.

Jis neslėpė pagyrų R. Kazėnienei ir džiaugėsi, kad Kauno tardymo izoliatorius turi tokią darbuotoją.

„Aš labai džiaugiuosi, kad Rasa dirba Kauno tardymo izoliatoriuje, aš ja labai tikiu ir noriu, kad ji toliau tęstų darbą. Rasai atėjus į Kauno tardymo izoliatorių, reikalai pradėjo gerėti. Pirkimuose buvo sutaupyta nemažai lėšų, ir administracinis darbas buvo atliekamas puikiai. Aš tikrai noriu pasidžiaugti, kad mes tokią darbuotoją šiandien turime ir padarysime viską, kad ji išliktų“, – akcentavo teisingumo ministras.

Savo ruožtu, R. Kazėnienė neslėpė, kad patiria psichologinį spaudimą ir silpnumo akimirkas. Ji teigė, kad atsakingų politikų ir institucijų dėmesys bei palaikymas padeda tęsti jos pradėtus darbus.

„Pakalbėjus su ministru situacija šiek tiek sušvelnėja ir labai palengvėja, kada išgirsti visokeriopą palaikymą. Žmonėms, kurie yra tokioje situacijoje kaip aš, to reikia. Neslėpsiu, kad teisminiai persekiojimai mane slegia ir jaučiu nusivylimą dėl neteisybės, tačiau tai nėra niekaip susiję su tuo, kad aš baigiu kovą ir pavedu visus, kurie manimi tikėjo ir man padėjo“, – kalbėjo Kauno tardymo izoliatoriaus Socialinės reabilitacijos skyriaus viršininkė.

„Natūraliai žmogų tikriausiai apima ir silpnumo akimirkos, ir visi mes esame žmonės, tačiau trauktis yra ne išeitis. Tai reikštų mano ir mano šeimos pralaimėjimą, tai reikštų, kad aš pasiduodu ir nebetikiu tuo, ką dariau iki šiol“, – sakė R. Kazėnienė ir pabrėžė, kad pokyčiai sistemoje, kurioje ji dirba, ekstremalūs pokyčiai yra būtini.

Ministras, paklaustas, ar žino kaip sekasi korupcijos šešėlyje atsidūrusiai įmonei „Niklita“ viešuosiuose pirkimuose, sakė, kad, jo žiniomis, kai kur dar yra laimima.

BNS nuotr. „Bet aš norėčiau akcentuoti labiau dabartinį psichologinį klimatą, įtampas Kauno tardymo izoliatoriuje“, – pabrėžė ministras ir žadėjo, kad ilgainiui po atliekamų reformų psichologinis klimatas susitvarkys. Ministras teigė, kad išsamiau apie viešuosius pirkimus Kalėjimų departamente pakomentuos pirmadienį, nes, mįslingai užsiminė E. Jankevičius, bus atskleista dar viena naujiena. Pasak jo, ši naujiena nėra susijusi su dabar keliamu klausimu. „Mes matome, kad su viešaisiais pirkimais ir šiandien Kalėjimų departamente yra betvarkė, ir ji tęsiasi toliau, plačiau apie tai pirmadienį“, – piktinosi E. Jankevičius. Paramą R. Kazėnienei deklaruoja ir premjeras


Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas žurnalistams pabrėžė, kad tiek premjeras, tiek jis remia R. Kazėnienę ir žada apsaugą nuo teisinio persekiojimo.

Pasak jo, nėra normalu, kad įmonės „Niklita“ savininko žmona daro viską, jog spaudimas R. Kazėnienei būtų daromas. „Mes deklaruojame paramą, ir ji tikrai ją turės“, – aiškino S. Malinauskas.

„Mes iš tikrųjų išgirdome ir jau anksčiau buvome girdėję apie Rasos Kazėnienės problemas, kurios buvo įvardintos. Nėra normalu, kai įstaigoje yra akivaizdūs interesų konfliktai. Viena įmonė po teismus, atvirai sakau, tampo ir persekioja Rasą Kazėnienę dėl pareiškimų, kuriuos ji padarė dirbdama“, – kalbėjo S. Malinauskas.

R. Kazėnienė naujai paskirtam Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojui linki turėti tvirtą stuburą.

Žurnalistų paklausta, kaip vertina penktadienį paskirtą naują Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotoją buvusį socialdemokratą Vainių Šarmavičių, R. Kazėnienė teigė jo asmeniškai nepažįstanti, todėl negalinti vertinti. Jos nuomone, tai, ko jis yra vertas, parodys laikas.

„Tik laikas parodys, ar ponas Vainius gali centralizuoti viešuosius pirkimus, koks jis stiprus, kaip asmenybė, ir kiek nepažeidžiamas. Svarbiausia šioje pozicijoje yra sąžinės balsas ir stiprus stuburas“, – aiškino ji.

Kur kas konkretesnę nuomonę apie V. Šarmavičių turėjo ministras. E. Jankevičiaus teigimu, jis yra sąžiningas, gabus, šiuolaikiškas žmogus.

„Jūs tikrai pamatysite, kad jis įneš į Kalėjimo departamento veiklą skaidrių, naujų ir sąžiningų idėjų“, – tikino E. Jankevičius.

Ministras nematė nieko blogo, kad V. Šarmavičius paskirtas be konkurso – jo paties pavedimu.

„Tas teisiškai yra įmanoma. Paprasčiausiai iš vienos pareigybės (Teisingumo ministerijos Administracinės ir baudžiamosios justicijos departamento vadovo pavaduotojo. – ELTA) perkeltas į kitą“, – kalbėjo E. Jankevičius.

BNS nuotr. Ketvirtadienį „Init TV“ rodytas reportažas, kuriame teigta, kad korupciją ir nepotizmą Kalėjimų departamente demaskavusi R. Kazėnienė patiria spaudimą siekiant išvaryti ją iš einamų pareigų. R. Kazėnienės aiškinimu, korupcijos istorijoje atsidūrusios bendrovės „Niklita“ vadovo žmona Ingrida Kuktienė toliau dirba su R. Kazėniene tame pačiame Kauno tardymo izoliatoriuje ir galimai disponuoja visa informacija, kuri naudinga kalinių maitinimo konkursus ir toliau sėkmingai tebelaiminančiai jos šeimai. R. Kazėnienė tikino, kad I. Kuktienė ją skundžia Kalėjimų departamentui ir daro psichologinį spaudimą kitiems pavaldiniams. Teismas neginčijama nutartimi yra pripažinęs, kad I. Kuktienė nedeklaravo savo vyro įmonės, kuri dalyvauja Kalėjimų departamento viešuosiuose pirkimuose. Už tai I. Kuktienė buvo įspėta. Tačiau, teigia R. Kazėnienė, I. Kuktienės vyro įmonė ir toliau sėkmingai laimi su kalinių maitinimu susijusius viešuosius pirkimus. Po to, kai R. Kazėnienė atskleidė korupcijos ryšius Kalėjimų departamente, atsistatydino Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė. Po institucijų atlikto tyrimo atleistas Kauno tardymo izoliatoriaus vadovas Edvardas Kviatkauskas. R. Kazėnienė skunde Specialiųjų tyrimų tarnybą informavo apie neskaidrius vykdomus pirkimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi