Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.22 18:56

Popiežius Pranciškus Aušros vartuose: kurkime tėvynę, galinčią priimti visus

LRT.lt 2018.09.22 18:56

Lietuvoje besilankantis popiežius Pranciškus neaplenkė ir vienos svarbiausių sostinės šventovių – Aušros vartų. Čia jis apsilankė Aušros vartų Gailestingumo Motinos koplyčioje ir joje meldėsi Rožinio dalį. 

Maldoje drauge dalyvavo Aušros vartų gatvėje susirinkusios šeimos, globojančios ar įvaikinusios vaikus, siekiančios įsivaikinti.

Laukiant Katalikų Bažnyčios vadovo skambėjo Dominyko Vyšniausko, Marijos Villar de Rohde, choro „Adoramus“ atliekama muzika. Susitikimo vedėjas kun. Gediminas Jankūnas įvedė į Gailestingumo vainikėlio maldą. Čia susirinkusi bendruomenė Gailestingumo vainikėlį meldėsi kartu su Katedros aikštėje popiežiaus laukiančiu jaunimu. Buvo meldžiamasi 5 kalbomis. 

Laukdami popiežiaus susirinkusieji susipažino su Aušros vartų istorija, koplyčios rektorius mons. Kęstutis Latoža pasakojo apie šv. Jono Pauliaus II apsilankymą Aušros vartų Gailestingumo Motinos koplyčioje, žiūrėti archyviniai vizito kadrai. Vaikams surengti edukaciniai užsiėmimai greta esančioje Šv. Teresės bažnyčioje.

Popiežius koplyčioje trumpai meldėsi tylomis, o po to atsisuko į žmones gatvėje ir susirinkusiems kalbėjo apie Gailestingumo Motinos svarbą bei tai, kokią tėvynę turėtume kurti.

„Ši Motina  <...> yra visų Motina; kiekviename, kuris čia atvyksta, ji mato tai, ko labai dažnai net mes patys nepajėgiame suvokti: Ji įžvelgia savo Sūnaus Jėzaus veidą, įspaustą mūsų širdyse. <...> Kiekvienas vyras ir kiekviena moteris mums suteikia galimybę sutikti Dievą.“

Popiežius pabrėžė, kad atsivėrimas pasauliui žmones įmeta į konkurencinę erdvę, kurioje „žmogus žmogui yra vilkas“, tačiau jis ragino tikinčiuosius eiti kartu ir atrasti brolystės erdvę.

„Būtų nuostabu, jeigu kartu su šia judėjimo laisve augtume ir tarpusavio susitikimo bei solidarumo laisvėje, kad galėtume dalintis dovanomis, kurias dovanai gavome, kad išeitume iš savęs pačių ir dovanotume save kitiems, tuo pačiu priimdami ir kitus su jų skirtingumais kaip dovaną ir mūsų gyvenimo turtą“, – sakė popiežius.

Kaip ir ankstentėje kalboje popiežius vėl pakartojo, kad turime kurti tėvynę, kuri pasirenka statyti tiltus, o ne sienas ir išskyrė, tai, kokia tėvynė turėtų būti.

„Mąstydami rožinio slėpinius prašykime Gailestingumo Mergelės, kad būtume bendruomene, skelbiančia Kristų Jėzų, mūsų viltį, ir kurtume tėvynę galinčią priimti visus, sugebančią iš Mergelės Motinos priimti dialogo ir kantrumo dovanas, artumo, mylinčio atleidimo ir nesmerkiančio svetingumo dovanas“, – teigė Pranciškus.

Po apsilankymo Aušros vartuose popiežius Pranciškus keliaus į Katedros aikštę ir ten susitiks su tikinčiu Lietuvoje jaunimu. Pakeliui į Katedros aikštę popiežius Pranciškus sustojo prie hospiso ligonių.

Rugsėjo 23 d. iš visos Lietuvos susirinkę tikintieji galės pasimelsi kartu su popiežiumi, aukojančiu šv. mišias Kauno Santakos parke. Sekmadienį Kaune Šventasis Tėvas susitiks su dvasininkais, seminaristais ir pašvęstaisiais. Grįžęs į Vilnių jis lankysis Okupacijų ir Laisvės kovų muziejuje, trumpai sustos prie Geto aukoms atminti paminklo Genocido aukų aikštėje (Rūdninkų skvere).

Visus renginius, kuriuose dalyvaus Lietuvoje rugsėjo 22–23 d. viešėsiantis popiežius Pranciškus, transliuoja LRT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi