Lietuvoje

2018.08.30 22:56

G. Nausėda: jei pamatyčiau asmenį, kuris gali suvienyti šalį, jam netrukdyčiau

Rita Miliūtė, LRT TELEVIZIJOS laida „Dienos tema“, LRT.lt2018.08.30 22:56

SEB banką palikęs ekonomistas Gitanas Nausėda LRT laidoje „Dienos tema“ teigė, kad apie savo sprendimą dėl dalyvavimo ar nedalyvavimo prezidento rinkimuose praneš rugsėjį. Ekonomistas pažymi, kad jei pamatytų asmenį, galintį suvienyti šalį, jam netrukdytų, tačiau pridūrė tokio asmens Lietuvoje nematantis.

LRT laidoje „Dienos tema“ ketvirtadienio vakarą G. Nausėda pasakojo, kad apie jo pasitraukimą iš SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto pareigų buvo kalbama pastarąsias dvi savaites, numatyta ir paskutinė jo darbo diena. Anot ekonomisto, parlamentaro, „valstiečių“ atstovo Stasio Jakeliūno kreipimasis į SEB banką dėl jo esą „hibridinės“ prezidento rinkimų kampanijos tik paskatino greičiau paskelti apie pasitraukimą iš banko.

„Tiesiog gal šiandienos įvykiai privertė greičiau paskelbti šitą datą ir tiek“, – kalbėjo G. Nausėda.

Ekonomistas tvirtino artimiausiu metu planuojantis ilsėtis, o vėliau, tai yra rugsėjį, paskelbti savo planus.

„Šiuo metu aš pailsėsiu ir tada paskelbsiu savo sprendimą ir tas sprendimas, be abejo, bus susijęs Lietuvos Respublikos prezidento rinkimais“, – pažymėjo G. Nausėda.

E. Genio/LRT nuotr.

Ekonomistas teigė manantis, kad jo populiarumą visuomenėje lėmė aktyvi pilietinė pozicija įvairiais klausimais.

„Sąžiningas ir atsakingas žodis galbūt ir lėmė tai, kad aš tose lentelėse esu, nes, jeigu aš to nebūčiau daręs, jeigu nebūčiau užėmęs pilietinės pozicijos, o pastaruoju metu ir pakankamai visuomeniškos pozicijos įvairiais klausimais, tiesą sakant, būtų sunkoka pragrįsti, kodėl šalia politikų, kurie politikoje yra 20 ir daugiau metų, kurie vadovauja partijoms, atsiranda staiga ekonomistas ir toje lentelėje nėra nė vieno architekto ar kitų profesijų atstovų“, – aiškino G. Nausėda.

G. Nausėda tvirtino, kad vienas iš motyvų svarstyti apie dalyvavimą prezidento rinkimuose yra dabartinė valdančiųjų ir opozicijos priešprieša parlamente.

„Pirmiausia, tai yra ta baisi priešprieša tarp konfliktuojančių pusių, kuri tiesiog Seime sąžiningus ir atsidavusiu žmones turbūt verčia skėsčioti rankomis, nes jie yra įtraukti į šitą karuselę tarpusavio kovų“, – LRT laidoje „Dienos tema“ aiškino G. Nausėda.

E. Genio/LRT nuotr.

„Jeigu aš kandidatuočiau ir man pavyktų bent iš dalies, bent truputį sutaikyti ir priversti dirbti konstruktyviau, tai būtų didelis, didelis nuopelnas“, – pridūrė ekonomistas.

G. Nausėda neslėpė, kad apie galimą kandidatavimą į prezidentus yra aptaręs su savo šeimos nariais.

„Aš neabejoju, jei tas sprendimas būtų teigiamas, šeima pritartų, susiimtų į rankas ir eitų kartu, neabejoju, kad man padėtų, bet tie pokalbiai yra skausmingi“, – atviravo ekonomistas.

Anksčiau G. Nausėda minėjo, kad, jei dalyvautų prezidento rinkimuose siektų plataus spektro partijų paramos. LRT laidoje „Dienos tema“ jis patikslino šią mintį.

„Aš siekčiau ne tik partijų, bet ir žmonių paramos, nes negali dėti lygybės ženklo tarp partijos ir žmonių, kurie tą partiją renka. Juk partijose turbūt nė dviejų procentų Lietuvos žmonių nebus“, – svarstė pašnekovas.

Nors ekonomistas dar oficialiai nepaskelbė apie dalyvavimą šalies vadovo rinkimuose, užsiminė apie formuojamą savo komandą.

E. Genio/ LRT nuotr.

„Aš kalbuosi su žmonėmis, kuriems, pirmiausia, aš simpatizuoju, kurie man patinka, jų laikysena patinka, jų principingumas patinka, jie yra savo sričių specialistai“, – kalbėjo G. Nausėda.

Anot ekonomisto, jis prezidento rinkimuose greičiausiai nedalyvautų, jei matytų asmenį, kuris galėtų suvienyti šalį.

„Jei aš pamatyčiau tokį asmenį, kuris tikrai galėtų suvienyti ir vesti šalį į priekį, turbūt jam netrukdyčiau“, – užsiminė G. Nausėda ir pridūrė, kad tokio asmens šiuo metu Lietuvoje nematantis.