Lietuvoje

2018.08.02 23:16

3 iš 4 „medienos detektyvo“ Alytuje veikėjų sugrąžinti į darbą

Valdžia pradėjusi miškų reformą vis pateikia pavyzdžių apie esą nesąžiningus miškininkus, kurie, įtariama, pelnydavosi iš valdiško turto – miškų.  Paskutinis atvejis – iš Alytaus, apie kurį, kaip apie itin skandalingą, kalbėjo ir aplinkos ministras.

Esą  patikrinus Valstybinių miškų urėdijos Alytaus padalinio medienos sandėlius, kai kur medienos rasta daugiau nei įtraukta į  apskaitą, kai kur jos trūksta. Tačiau kokia padaryta  žala  valstybei net ir po poros mėnesių tyrimų – neatskleidžiama. Esą tai aiškinasi Finansinių nusikaltimų tarnyba.

Valstybinių miškų urėdija tikina nustačiusi, kad  Alytaus padalinio 4 girininkai ir dabar jau buvęs laikinasis vadovas dėl netvarkingos medienos apskaitos įvykdė drausmės pažeidimų. Tačiau 3 iš jų  gegužę nušalinti  nuo pareigų, nuo pirmadienio sugrąžinti į darbą.

Birželį, kai buvo svarstoma interpeliacija aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui, jis užuominomis kalbėjo, kad interpeliacija inicijuota kaip tik tuo metu, kai Alytuje pradėtas tyrimas dėl esą dingusios medienos.

Išsamiau apie dingusios medienos detektyvą žiūrėkite Rūtos Lankininkaitės ir Marijos Gabrienės reportaže.