Lietuvoje

2018.07.28 21:53

Kaišiadorių rajono Kaugonių kaimas pagerbė krašto partizanus

BNS2018.07.28 21:53

Kaišiadorių rajono Kaugonių kaimas šeštadienį iškilmingai pagerbė krašto partizanus, kurie po Antrojo pasaulinio karo kovojo su sovietų okupantais už Lietuvos laisvę.

Iškilmingame renginyje po valstybės himno skambant varpų dūžiams buvo perskaityta per 30 iš šių apylinkių kilusių kovotojų ir tremtinių vardų.

Minėjimo organizatorių teigimu, būtent Kaugonių kaime prasidėjo Didžiosios kovos apygardos partizanų veikla, čia partizanavo žinomas partizanų vadas Jonas Misiūnas, turėjęs „Žalio velnio“ slapyvardį. Jis yra paskelbtas Kaišiadorių rajono garbės piliečiu.

Per minėjimą savivaldybės meras Vytenis Tomkus sakė, kad garbės piliečiu ateityje numatoma paskelbti ir partizaną Benediktą Trakimą – Genelį, vadovavusį kovotojų štabui.

„Ateis laikas ir Benediktui Trakimui – Geneliui tapti garbės piliečiu. Tą inicijuosime“, – renginyje sakė meras.

Stebint maždaug šimtui kaugoniškių ir kaimo svečių, partizanų atminimą šūvių salvėmis pagerbė kariai savanoriai, vėliau pranešimą apie laisvės kovotojus skaitė istorikas ir Seimo narys Arvydas Anušauskas, vyko koncertas.

Partizaninis karas Lietuvoje prasidėjo 1944 metais. Jį paskatino okupacinės sovietų valdžios represijos, trėmimai į Sibirą ir prievartinis šaukimas į Raudonąją armiją. Ginkluotas pasipriešinimas Lietuvoje tęsėsi iki 1953 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.