Lietuvoje

2018.07.21 15:32

L. Linkevičius paaiškino, kodėl atsisakoma komercinių tarpininkų išduodant vizas Rusijoje

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.07.21 15:32

Išduodant Šengeno vizas, komercinių tarpininkų Rusijoje ketinama atsisakyti dėl pasikeitusių reikalavimų ir dėl neskaidrios kainodaros, LRT RADIJUI sako užsienio reikalų ministras Linkas Linkevičius. Anot jo, vizas ir toliau išduos Rusijoje veikiantys Lietuvos vizų centrai ir ambasada.

„Pasikeitė reikalavimai dėl Šengeno vizų išdavimo. Reikia biometrinių duomenų. Komerciniai tarpininkai to negali daryti, todėl tai galima daryti arba ambasadoje, arba tuose vizų centruose, kurie ir toliau veiks. Rusijoje jų yra 17. Tik 3 proc. vizų išduodamos per komercinius tarpininkus“, – nurodo L. Linkevičius.

Kaip teigia ministras, netenkino ir komercinių partnerių taikyta kainodara: „Atvirai kalbant, vizų išdavimo kainodara nėra labai skaidri. Mūsų tai netenkina, todėl mes komercinių partnerių paslaugų atsisakėme Kazachstane, Baltarusijoje, Ukrainoje. Dabar – ir Rusijoje. Tai padarė ir dauguma kitų Europos Sąjungos valstybių.“

Nauja tvarka įsigalios nuo kitų metų vasario. Pernai Lietuvos vizų centrai Rusijos piliečiams išdavė beveik 93 tūkst. Šengeno vizų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt