Lietuvoje

2018.07.13 21:47

Darbo inspekcija tiria, ką nepilnamečiai veikė ant Surviliškio bažnyčios pastolių

Loreta Mačiulienė, Salomėja Pranaitienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.13 21:47

Naujienų portalo 15min.lt žurnalistai užfiksavo ant maždaug 5 metrų aukščio pastolių be apsaugos priemonių Surviliškio bažnyčią dažančius du nepilnamečius. Dėl įvykio Valstybinė darbo inspekcija pradėjo tyrimą.

Surviliškio bibliotekoje dirbanti Jekaterina Karmelavičienė jau kurį laiką mato Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčią dažančius darbininkus. Neslepia, būna ir vaikų, bet jie esą padeda tvarkytis bažnyčios viduje. Vaikai – ne vietiniai, todėl nieko daugiau apie juos ir nežinanti.

„Matosi man per bibliotekos langą, pasidžiaugiam ir seniūnijoje, kad tie vaikiukai čia dirba. O remontą daro, tai matom, kad suaugę žmonės. Gal čia pavydas kieno nors, gal darbo to norėjo, nežinom mes. Matom, kad tvarko, džiaugiamės, o gal kažkam užkliuvo. Visokio amžiaus – ir 12, ir 10, ir 13 metų tie vaikiukai, kur viduje“, – sakė J. Karmelavičienė.

Pavakare prie bažnyčios pastatyti mediniai pastoliai jau tušti. O dar popietę 15min.lt žurnalistai užfiksavo čia dirbusius du suaugusius ir du nepilnamečius.

Vietoje lankėsi ir valstybinės darbo inspekcijos specialistai, tiesa jie dirbančiųjų nerado. 

„Mūsų specialistai buvo šiandien iš pat ryto nuvažiavę į vietą. Jokie darbai nebuvo vykdomi. Reikalavimus dėl nepilnamečių įdarbinimo reglamentuoja vyriausybės nutarimas. Ten jų pakankamai daug. Nepilnametis neturi dirbti sudėtingų, pavojingų darbų“, – pasakojo vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas Arūnas Lupeika.

Už bažnyčią atsakingas kunigas Norbertas Martinkus sako jau kelios savaitės nesantis Lietuvoje, todėl negalintis komentuoti neišsiaiškinęs. Jis tikina vaikų tokiems darbams nesamdęs.

„Jei ir dirbo, savanoriškais pagrindais. Jokių nepilnamečių aš nesamdžiau. O jeigu kas sugalvojo, parašė, tegu, prašau, man įrodymus pateikia. Jeigu jie atėjo, kažką darė, tai ką aš galiu už juos atsakyti“, – kalbėjo kun. N. Martinkus.

Darbo inspekcijoje dėl šio įvykio pradėtas tyrimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.